Golemac opozarjal in imel prav, Primorci v zadnji četrtini
Objavljeno Apr 30, 2018
Košarkarji Sixt Primorske so na gostovanju v Šentjurju potrebovali zmago, da obdržijo drugo mesto v konkurenci najboljših ekip v DP. Lažje je bilo Štajercem, ki na zadnjem mestu razpredelnice niso imeli česa izgubiti, vloga favorita pa je bila jasno na strani gostov. Tudi trener Koprčanov Jurica Golemac je pred tekmo opozarjal na dejstvo, da je Šentjur kakovostna ekipa, ki lahko preseneti vsakega tekmeca. Primorci so z zmago potrdili mesto v polfinalu. Liga Nova KBM za prvaka, 13. krog, 30.4. Šentjur - SIXT PRIMORSKA 60:65 (12:18, 16:19, 19:10, 13:18) Pešić 18, Bolčina (14 skokov) in Allen JR po 10; Čakarun 21, Ferme 16, Rebec 9 (7 skokov). A potek srečanje je hitro potrdil, da bosta točki odšli na Obalo. Gostitelji so sicer še povedli s 4:2, nato pa prejeli 10 košev zaporedoma in gostje prednosti niso več izpustili iz rok. V uvodu druge četrtine so se gostitelji sicer še približali na 14:18, gostje pa so odgovorili z agresivnejšo obrambo in bolje izdelanimi akcijami v napadu ter spet dosegli dvomestno število košev razlike. Gostitelji so po menjavi strani dokazali, kako so nevarni. Razlika je najprej narasla na +13, nato pa je sledil delni izid 12:0 za domače in Golemac je z minuto odmora skušal obrniti potek srečanja. A gostiteljev to ni zmotilo in v zadnjo četrtino sta ekipi krenili poravnani. Ko so gostitelji 5:45 minute pred koncem povedli s 55:53, je vse kazalo na prvovrstno presenečenje, a so Primorci na krilih razpoloženega Marjana Čakaruna, z 21 točkami najboljšega strelca večera, vrnili z delnim izidom 8:0 in gostitelji niso zmogli moči za še en preobrat. V 14. kolu bo Šentjur v četrtek gostoval v Novem mestu, Sixt Primorska pa bo v Kopru gostila Rogaško. Izjavi trenerjev po tekmi: Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Na koncu tekme je Sixt Primorska upravičila vlogo favorita in izvlekla zmago. Čestitam gostom za nov par točk, hkrati pa tudi mojim košarkarjev, ki so, ne glede na težek položaj, dali od sebe 110 odstotkov. Dobro smo se upirali in držali korak s Primorsko ter tekmo pripeljali do izenačene končnice, kjer so imeli več moči Primorci, ki so prišli do zaslužene zmage." Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Pričakovano težka tekma, saj smo igrali pod pritiskom zmage, Šentjur pa je bil lahko sproščen. V napadu nismo bili sproščeni, kar se je odrazilo pri metu. Tekmo smo dobili z dobro igro v obrambi. Čestitam fantom za uvrstitev v končnico državnega prvenstva."