Zmagi za New Orleans in Houston, Rondo v družbi Magica in Stocktona
Objavljeno May 05, 2018
New Orleans je na prvi tekmi pred domačimi gledalci dosegel tudi prvo zmago. Ponovno je blestel Anthony Davis, dosegel je 33 točk in 18 skokov, Rajon Rondo pa je ponovno zaigral v svoji 'play-off' različici – dosegel je sicer samo 4 točke, toda imel je 10 skokov in kar 21 asistenc. Že drugič v karieri mu je uspelo v tekmi končnice doseči vsaj 20 asistenc, kar je v zgodovini uspelo samo še Magic Johnsonu in John Stacktonu. Prvaki so vodili samo na začetku tekme za eno točko, potem pa so pobudo prevzeli domači in z odlično predstavo v zadnji četrtini prišli do 26 točk prednosti. Za Golden State je Klay Thompson dosegel 26 točk, kar 20 v drugi četrtini. Durant je dosegel 22 točk, Curry pa 19. Houston je na gostovanju povedel v seriji proti ekipi Utah z 2:1. Prvi polčas so Rakete dobile 70:40 in tekma je bila seveda odločena. Najvišje vodstvo je znašalo 38. Harden in Gordon sta dosegla 25 točk. Pri domačih, ki še vedno igrajo brez prvega organizatorja Ricky Rubia, je Royce O'Neale dosegel 17 točk. Donnovan Mitchell je dosegel 10 točk. Liga NBA, 4.5.2018 Golden State – NEW ORLEANS 100:119 HOUSTON – Utah 113:92