James ponovno navdušil košarkarski svet, tudi Boston do 3:0
Objavljeno May 06, 2018
LeBron James še naprej kaže nečloveške predstave v letošnji končnici – spet je tekmo odločil z norim metom ob zvoku sirene, potem ko je dobil žogo pod svojim košem in je v sprintu prišel do težkega meta z ene noge s strani rakete. 'Ne poizkušajte tega doma,' je po tekmi nekoliko v šali dejal James in tako slikovito opisal, za kako težek met je šlo. Cleveland je odlično igral skozi celotno tekmo, Torontu ni dopustil niti enega vodstva, v tretji četrtini pa vodil že za 17 točk. toda Toronto se je vseeno uspel vrniti v igro in je s prostima metoma novinca OG Anunobyja izenačil, vendar je James v prej omenjeni akciji uspel odgovoriti še pred iztekom časa. James je dosegel 38 točk, tokrat pa je odlično predstavo prikazal tudi Kevin Love – dosegel je 21 točk in 16 skokov. Kyle Korver je dodal 18 tok, od tega štiri trojke. Za Toronto je Kyle Lowry dosegel 27 točk. Cleveland je tako povedel s 3:0 v seriji in je le še zmago oddaljen do finala vzhodne konference, kjer bo po vsej verjetnosti igral z Bostonom, ki je prav tako povedel s 3:0. V zgodovini končnice lige NBA se še ni zgodilo, da bi se ekipa vrnila po zaostanku 3:0. Philadelphia je bila na prvi domači tekmi blizu prve zmage. Po zaostanku v prvem polčasu, ko je Boston povedel za 10, je imela v drugem polčasu v izenačeni tekmi tik pred koncem napad za zmago, vendar je JJ Redick napačno podal, kar je Boston izkoristil za vodstvo manj kot dve sekundi do konca. Po minuti odmora je Simmons našel Belinellija, ki je zadel za dve točki in tekmo popeljal v podaljšek. Domačini so za trenutek pomislili, da je šlo za met za tri točke in posledično zmago, zato so organizatorji tekma v zrak že poslali konfete, ki so zamaknili začetek podaljška. Tam je Boston spet pokazal izjemno taktično zrelost, po tem ko je Philadelphia na začetku povedla za 5 točk. Izkazal se je novinec Jason Tatum, tik ob koncu pa je po izvrstni akciji iz avta do žoge pod košem prišel Al Horford, in Boston pripeljal v vodstvo. V podobni akciji, kot ob koncu rednega dela, je Simmons skušal najti Embiida, toda Horford je prestregel žogo in zadel dva prosta meta. Belinelli je na drugi strani s še težjim metom kot James poskušal izenačiti, vendar tokrat žoga ni šla v koš. Embiid je za domače dosegel 22 točk in 19 skokov, za Boston pa Tatum 24. Liga NBA, 5.5.2018 BOSTON – Philadelphia 101:98 Toronto – CLEVELAND 103:105