Sanjski finale zahoda: Houston - Golden State
Objavljeno May 09, 2018
Prvo in drugo postavljeni ekipi na zahodu se bosta pomerili za vstopnico v veliki finale lige NBA – Houston in Golden State sta slavila na petih tekmah pred domačimi gledalci in poskrbela, da bodo navijači dobili serijo, ki jo mnogi smatrajo za finale pred finalom. Houston je z izjemno predstavo Chris Paula, ki je z 41 točkami dosegel rekord kariere v končnici, upravičil vlogo prvega nosilca in Paul se je sploh prvič uvrstil v finale konference, za kar je potreboval 85 tekem. Dodal je še 10 asistenc, kar je v končnici uspelo le še Michael Jordanu. Tekmeca sta bila izenačena v prvem polčasu, ob polčasu je bil v rahli prednosti Houston,  v tretji četrtini pa je eksplodiral novinec ekipe Utah Donovan Mitchell in dosegel 22 točk, točko več kot celotna ekipa Houstna. Z enako mero mu je v zadnji četrtini odgovoril Paul in dosegel 20 točk, Mitchell pa je moral zapustiti igrišče zaradi poškodbe noge in na koncu je Houston prišel do zanesljive zmage. PJ Tucker je dosegel 19 točk, James Harden 18. je pa Harden za svojih 18 točk porabil enako število metov kot Paul za 41 – 22. Za Utah je Mitchell dosegel 24 točk, O'Neale 17. Prvaki so do domače zmage prišli po že videnem receptu – po izenačenem prvem polčasu so prevzeli kontrolo v tretji četrtini, ko so točkovno daleč najboljša ekipa v ligi, in jo dobili za 17 točk in tekma se je zdela odločena. V zadnji četrtini pa je v obdobju šestih minut gostom uspel niz 18:2 in približali so se samo na 7 točk zaostanka. Toda potem je Gerald Green dosegel nekaj pomembnih košev in razlika je ponovno narasla na več kot 10 točk. Anthony Davis je za goste dosegel 34 točk in 19 skokov, Jrue Holiday pa trojnega dvojčka – 27 točk, 10 skokov, 11 asistenc. Toda tudi to je bilo premalo za razigrane Bojevnike – Durant (24), Green (19), Thompson (23) in Curry (28) so skupaj dosegli kar 94 točk. Houston je dobil 2 tekmi od treh v rednem delu, v zadnjih dveh obračunih v končnici pa je bil Golden State obakrat boljši s 4:1. Liga NBA, 8.5.2018 Utah – HOUSTON 102:112 New Orleans – GOLDEN STATE 104:113