Objavljeno Oct 20, 2018
Krka je v 4. krogu Lige ABA dosegla 2. zmago – po Mornarju v Novem mestu padel še Partizan, 80:76 je bilo. V dresu Krke sta bila najbolj razigrana Luka Lapornik (19), ki igra v reprezentančni formi, ter Dino Cinac (13). Z devetimi podajami je navdušil Paolo Marinelli, domačin so igrali brez rahlo poškodovanega kapetana Jureta Balažića. Najboljšo tekmo v Ligi ABA 1 je odigral Žiga Fifolt (12+6). Ponavljamo se, če zapišemo, da je Simon Petrov vnovič izrotiral celotno ekipo in dostojno minutažo namenil novomeškim mladcem. Liga ABA, 4. krog, 20.10 KRKA - Partizan 80:76 (18:18, 22:16, 10:17, 30:25) Krka: Mahkovic 5, Marinelli 9 (6 skokov, 9 podaj), Škedelj 2, Bratož 8, Cinac 13 (4 skoki), Đapa 6, Fifolt 12 (6 skokov), Lalić 6 (6 skokov), Lapornik 19 (8 skokov). Krka je slabše začela 2. polčas, prvega je dobila s 40:36. Partizan je povedal 45:46. Pred zadnjo četrtino so imeli gostje točko plusa (50:51), temu pa je sledilo malodane revolveraških 10 minut, 30:25 pa v korist farmacevtov! V dresu Partizana je zaigral tudi slovenski reprezentant Aleksej Nikolič (25 minut, 6 točk, 1 skok, 2 podaji), pri Beograjčanih je bil pri metu le Vanja Marinković (22 točk). Ključna trojka Marinellija (1/5 je metal za tri, izgubil tudi šest žog):