Bledsoe rešil Phoenix, drugi poraz Memphisa, Spursi znova ustavili Jamesa (VIDEO)
Objavljeno Nov 20, 2014
Eric Bledsoe je dosegel zadnje štiri točke Phoenixa na gostovanju pri Detroitu in poskrbel za sedmo zmago (88:86) arizonske franšiže, za katero je Goran Dragić tokrat dosegel 12 točk. Oslabljeni Memphis, zaradi trebušnega virusa je manjkal tudi Beno Udrih, je z 96:92 klonil v Torontu in izgubil šele drugič letos. Tragični junak derbija med Clevelandom in San Antoniem je postal LeBron James z izgubljeno žogo v zadnjem napadu za izenačenje.
Bledsoe dosegel zadnje 4 točke v Detroitu Ko je Goran Dragić slabi dve minuti pred koncem zadel za 85:77 v korist Phoenixa je bila tekma na videz že odločena, a so se domači Pistonsi hitro vrnili v igro in po  dveh zaporednih trojkah Kentaviousa Caldwella-Popa in Brandona Jenningsa pol minute do konca celo povedli. Eric Bledsoe, junak tokratne končnice je nato hitro zadel po prodoru in bil nato, ko so domači zgrešili poizkus za 3 točke, natančen še z linije prostih metov in postavil končni izid tekme 86:88. "Bila je grda tekma, še posebno v prvem polčasu, toda uspelo nam je zmagati. Sicer bi tekmo skoraj izpustili iz rok, a želimo si zmagovati na kakršenkoli način," je po tekmi dejal trener Sonc, trenutno so pri izkupičku 7 zmag in 5 porazov, Jeff Hornacek. Trebušni virus zdesetkal Memphis  Šele drugi na 12-ih tekmah so izgubili Grizliji, po tem ko so na gostovanju v Torontu zaradi bolezni manjkali trije branilce, poleg Bena Udriha še Tony Allen in Courtney Lee. Slabe 4 minute do konca so sicer po dveh zadetih prostih metih Zacha Randolpha še vodili (90:85), a do konca zmogli le še točko, kar so domači izkoristili in končnico obrnili v svoj prid. James izgubil žogo v zadnjem napadu V derbiju večera, mnogi so pred sezono ravno ta par videli celo v velikem finalu, je San Antonio v gosteh ugnal Cleveland z 92:90. Domači so sicer vodili že za 9 točk, a ob koncu so Spursi prevzeli vajeti igre v svoje roke. Manu Ginobili je 17 sekund pred koncem aktualnim prvakom prinesel vodstvo za 3 točke (91:88), po dveh zadetih prostih metih Kyrieja Irvinga je sam zadel zgolj enega. LeBron James je krenil v napad za zmago, kar sta mu Ginobili in Tim Duncan skušala preprečiti, prvi zvezdnik Clevelanda pa je - na žalost domačih navijačev - žogo izgubil. NBA, 20. november Detroit Pistons - PHOENIX SUNS 86:88 (Jennings 19, Monroe 18 in 12 skokov; Bledsoe 18, Tucker 16, G. Dragić 12, 3 skoki in 4 podaje v 31 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru) TORONTO RAPTORS - Memphis Grizzlies 96:92 (DeRozan 21, Lowry 18; Gasol 22 in 12 skokov, Conley 19 in 10 skokov, Udrih ni igral zaradi trebušnega virusa) Cleveland Cavaliers - SAN ANTONIO SPURS 90:92 (Varejao 23 in 11 skokov, Irving 20; Diaw in Duncan po 19) INDIANA PACERS - Charlotte Hornets 88:86 (Hibbert 18 in 11 skokov, Scola 15; Jefferson 28) Orlando Magic - LA CLIPPERS 90:114 (Harris 25, Vučević 19 in 14 skokov; Crawford 22, Griffin 20) Philadelphia 76ers - BOSTON CELTICS 90:101 (Wroten 21; Bass 23, Sullinger 22 in 9 skokov) Washington Wizards - DALLAS MAVERICKS 102:105 (Beal 21, Gortat in Pierce po 17; Ellis 34, Wright in Barea po 14) Brooklyn Nets - MILWAUKEE BUCKS 118:122 - po podaljšku (Lopez 26, Bogdanović 19; Parker 23, OJ Mayo 21) MINNESOTA TIMBERWOLVES - New York Knicks 115:99 (Martin 37, Muhammad 17; Anthony 20, Stoudemire 19) DENVER NUGGETS - Oklahoma City Thunder 107:100 (Chandler 21, Mozgov 17; Ibaka 22 in 13 skokov, Telfair 18) Houston Rockets - LA LAKERS 92:98 (Harden 24, Papanikolau 19; Bryant 29, Young in Hill po 16)