Poraza Triglavank in Grosbasketa nista bila usodna
Objavljeno Jan 29, 2015
Tekmi 12. kola ženske jadranske lige se za ekipi Triglava in Groskasketa nista razpletli uspešno. Slovenska predstavnika sta klonila na gostovanju v Zagrebu - Kranjčanke z 71:55 proti Medveščaku, Grosupeljčanke pa s 54:52 proti Trešnjevki.

Medtem ko Gorenjkam poraz ne povzroča pretiranih skrbi, saj so si pot v končnico zagotovile že na tekmi prejšnjega kola, pa jo je ta nekoliko zagodel Dolenjkam. Te so tokrat namreč izgubile z neposrednimi tekmicami v boju za četrtfinale. Trešnjevka tako pred zadnjima koloma premore zmago več, a ima na medsebojnih srečanjih slabšo razliko med danimi in prejetimi koši. Za ekipo Dragomirja Bukvića tako ključna tekma bržkone prihaja v zadnjem 14. kolu (11. februar), ko bodo ta gostovala v Makedoniji pri debitantu Badelu, ki do sedaj še ni okusil slasti zmage.

Grosupeljčanke so sicer tekmo v hrvaški prestolnici začele dobro in narekovale ritem igri v uvodnih 15 minutah. Povratnica po poškodbi Haleigh Lankster je ekipo popeljala do vodstva z 19:15, nato pa so se domačinke z delnim nizom 9:0 prebile v ospredje ter tam ostale vse do konca. V zadnji minuti so Dolenjke sicer nevarno zapretile. Prva trojka Lankstrove za znižanje zaostanka na 52:53 je zadela cilj, druga za zmago pač ne (52:54). Grosbasket je sicer nastopil brez poškodovanih Anje Klavžar, Zale Friškovec in Kristine Arsenić.

Obetavno so tekmo proti hrvaškim prvakinjam začele tudi Triglavanke. Po nizu napak domačink so povedle s 7:0, a so te že do konca četrtine vzpostavile ravnotežje. Največji korak k zmagi so Zagrebčanke napravile v drugi četrtini (22:10), medtem ko so se v drugem polčasu slovenske podprvakinje povsem enakovredno kosale s tekmicami.

Ženska jadranska liga, 12. kolo

SKUPINA A, sreda, 28. januar: MEDVEŠČAK - Triglav 71:55 (14:12, 22:10, 22:21, 13:12) (Džankić 19, Tikvić 16; Zdolšek 12, Jevtović 9)

UMANA REYER VENEZIA - Play off Happy 78:50

Budućnost in Partizan sta bila prosta.

LESTVICA: 1. Medveščak (8/1), ..., 4. Triglav (4/5) ...

SKUPINA B, sreda, 28. januar: TREŠNJEVKA 2009  - Grosbasket 54:52 (11:12, 14:11, 16:8, 13:21) (Kelava 14 in 8 skokov, Skara 13 in 14 skokov; Lankster 20, Osterman 14 in 13 skokov)

RADIVOJ KORAĆ - Čelik 83:68

Athlete Celje in Badel 18623 sta bila prosta.

LESTVICA: 1. Athlete Celje (8/1), ..., 5. Grosbasket (2/5) ...