Celjanke v polfinalu jadranske lige
Objavljeno Feb 27, 2015
Košarkarice Athlete Celja so se še drugič zapored in sedmič v svoji zgodovini uvrstile na finalni turnir najboljše četverice ženske jadranske lige. Varovanke Damirja Grgiča so bile tudi na drugi četrtfinalni tekmi krepko boljše od kranjskega Triglava, tokrat z 79:51.

Na šesti medsebojni tekmi v sezoni so Celjanke znova povsem nadigrale tekmice iz Kranja. Sara Meden je v šesti minuti še uspela znižati na 8:14, na kar je sledil niz 9:0 in celjsko vodstvo s 15 točkami razlike (8:23). Triglavanke, ki so jih tekmice v napadu povsem onesposobile, tudi v nadaljevanju niso imele pravih idej in tako končale z nastopi v svoji drugi sezoni na Jadranu.

V dresu Athleta je blestela Eva Lisec, ki je 27 točkam dodala še 12 skokov ter po štiri podaje in blokade (indeks 40), s po 11 točkami pa sta ji sledili razigrana Maja Erkić (trojke 3/4) in Rebeka Abramovič. Na drugi strani je Živa Zdolšek tekmo končala pri 16 točkah.

Od jadranske sezone se je poslovila tudi zasedba Grosbasketa. Ta je po visokem porazu na prvi tekmi z Budućnostjo v Podgorici prikazala boljšo predstavo, a tudi to ni bilo dovolj za izenačenje v četrtfinalni seriji. Martina Osterman, s 15 točkami najboljša strelka Dolenjk, je v 17. minuti zaostanek znižala na 30:33, nato pa so te v preostanku prvega in na začetku drugega polčasa napravile precej nepotrebnih napak in črnogorske prvakinje spustile do neulovljive prednosti (30:48).

Finalni turnir bo potekal 14. in 15. marca, organizator pa bo znan v prvih dneh prihodnjega tedna. Za gostitev turnirja se najbolj ogrevata beneški Reyer, ki je bil dvakrat boljši od Čelika, in se bo v polfinalu pomeril s Celjankami, ter zagrebški Medveščak. Hrvaški prvak se bo moral za napredovanje še potruditi, saj je Radivoj Korać na drugi tekmi v Zagrebu uspel izid v zmagah poravnati na 1:1. Zmagovalca tega dvoboja na F4 čaka obračun z Budućnostjo.

Jadranska liga za ženske, četrtfinale, druge tekme

Grosbasket - BUDUĆNOST VOLCANO  55:74 (18:22, 12:16, 14:23, 11:13) [0:2] (Osterman 15, Gjerkeš 11; Matović 28, Popović 21 in 8 podaj)

Triglav - ATHLETE CELJE 51:79 (11:23, 11:18, 15:17, 14:21) [0:2] (Zdolšek 16 in 9 skokov, Jevtović in Jakobčič po 8; Lisec 27 in 12 skokov, Abramovič in Erkić po 11)

Čelik - UMANA REYER VENEZIA 63:67 [0:2]

Medveščak - RADIVOJ KORAĆ 69:75 [1:1]