Celjanke jadransko ligo končale na 4. mestu
Objavljeno Mar 15, 2015
Košarkarice Athlete Celja sezono ženske jadranske lige končujejo na četrtem mestu. Po veliki napaki ob koncu rednega dela so dopustile podaljšek, po katerem je črnogorska Budućnost slavila zmago s 76:75.

Po dveh podaljških v polfinalu utrujene ter oslabljene – igrala ni ena ključnih košarkaric Marica Gajić – Celjanke so tekme začele izjemno slabo. Z medlo igro so si proti nasprotnicam iz Podgorice v prvih 12 minutah priigrale kar 17 točk zaostanka (10:27), šele to pa je bil zanje zadosten alarm, da so zaigrale bolj osredotočeno. V igro so se vrnile ob zvoku sirene polčasa, ko je kapetanka Maja Erkić iz protinapada izid poravnala na 32:32.

Začetek drugih 20 minut je bil podoben uvodu. Nekaj slabih potez so Podgoričanke hitro pretvorile v novo lepo prednost in v zadnjo četrtino vstopile z desetimi točkami naskoka (42:52). 10-kratne slovenske prvakinje so nato zaigrale na vse ali nič in pripravile preobrat. Tega je z dvema zaporednima trojkama zaključila Erkićeva, Athlete pa je tako na začetku 37. minute povedel z 59:57 in prava drama se je šele začela.

V izenačeni končnici so bile korak pred tekmicami gostiteljice najboljše četverice v regiji. Erkićeva je s črte prostih v zadnjih 22. sekundah rednega dela svojo ekipo dvakrat popeljala na +3. Po zaostanku s 64:67 je Budućnosti za zadnji napad preostalo sedem sekund, v katerih so si Celjanke privoščile veliko napako. Kot da bi se ustrašile zmage, so namesto taktične osebne napake, in s tem dveh prostih metov za eno izmed nasprotnic, na vrhu polkroga popolnoma pozabile na Ireno Matović, ki je hladnokrvno zadela in izsilila dodatnih pet minut igre.

V njem so Celjanke znova imele pobudo, v zaključku pa spet drastično popustile. Hajdana Radunović je osem sekund pred koncem zadela koš in dodaten prosti met za vodstvo s 76:75, Erkićeva pa nato po vodenju skozi celotno dolžino igrišča ni prišla do ugodne pozicije za met.

Grgič pogrešal individualno kakovost in izkušnje

"Čestitkam igralkam, ki so v manj kot 24 urah odigrale dve izjemno težki tekmi in kar tri podaljške. Svoje smo naredili v rednem delu z razmerjem zmag in porazov 9-1 ter zelo dobrimi predstavami. Na zaključnem turnirju so morda bile bolj izražene individualne kvalitete in izkušnje, ki jih moja ekipa ne premore," je po tekmi dejal trener Celjank Damir Grgič.

Z naslovom prvakinj so se okitile Italijanke iz kluba Umana Reyer, ki so v finalu z 69:52 odpravile lanske prvakinje - Radivoj Korać.

Marica Gajić najkoristnejša igralka jadranske lige

FINALNI TURNIR ŽENSKE JADRANSKE LIGE

Tekma za 3. mesto: Athlete Celje - BUDUĆNOST VOLCANO 76:76 (10:23, 22:9, 12:20, 23:15 - 8:9)

Athlete Celje: Abramovič 2, Potočnik -, Mišeljić -, Dojkić 12 (2:2), Jakovina 6 (2:2), Gajić -, Lešek, Lisec 21 (3:4), Ocvirk 2, Belak -, Erkić 30 (7:8), Prezelj 2.

Budućnost Volcano: Popović 13, Vučetić -, Živaljević -, Radunović 8 (2:3), Vujačić -, Matović 23 (1:1), Mujović 5 (1:2), Bajić 2 (0:2), Dobrović -, Mugoša, Sanders 25 (4:5), Terry.

Finale: Radivoj Korać - UMANA REYER 52:69 (17:19, 12:16, 9:21, 14:13)