2. SKL: Ajdovščina prekinila niz 15 porazov
Objavljeno Mar 29, 2015
V 2. SKL je zaključeno 19. kolo, zdaj pa sledi dvotedenski premor zaradi velikončnih praznikov. Kolo je bilo prelomno za ekipo Ajdovščine, ki je po 15. zaporednih porazih vknjižila tretjo zmago v sezoni. Zmage so zabeležile še ekipe Terme Olimia, Slovana, Vzajemci Lastovke, LTH Castingsa in Triglav Elektro gorenjske prodaje.

V petek si je v drugi četrtini tekme v Ajdovščini, Litija priigrala že osem točk naskoka (32:24), toda Ajdovci se niso vdali, in v tretji četrtini so ujeli priključek. Kljub temu se je Litijanom uspelo pred koncem tretjega dela znova oddaljiti na 56:48, a so domači rezultat po dveh minutah zadnje četrtine poravnali na 61. In čeprav so Litijani še enkrat udarili, je Ajdovščina obdržala priključek, in v zadnji dve minuti srečanja sta moštvi vstopili z rezultatom 72:71 v korist gostov. Po zaslugi Matevža Mikuža in Matevža Magušarja so domačini povedli s 74:72, toda Anže Trafela je na drugi strani izid izenačil, nato pa je Mikuž s trojko, 24 sekund pred koncem tekme, odločil tekmo. Enega od dveh prostih metov je zadel še Luka Snoj, pri Litiji pa je Gašper Ovnik razliko le nekoliko zmanjšal. Ajdovščina se je tako po 15 zaporednih porazih in skoraj petih mesecih, z 78:75, veselila tretje zmage v sezoni.

Dvoboj med Termami Olimie Podčetrtkom in Parklji je postregel z izenačeno predstavo, kljub temu pa so imeli vseskozi manjšo pobudo na igrišču domači igralci. Potem, ko se je prvi polčas končal z rezultatom 41:41, so se Štajerci ob koncu tretje četrtine nekoliko oddaljili, ključen korak k zmagi pa naredili na začetku zadnje četrtine, z delnim izidom 12:4, s katerim so pobegnili na 75:64. Parklji se iz tega brezna niso več uspeli pobrati, na koncu pa so Terme Olimie slavile zmago z 80:70.

V soboto sta do visokih zmagi prišli moštvi Vzajemci Lastovke in LTH Castingsa. Domžalčani so na dvoboju s Hrastnikom po odličnem drugem polčasu, v katerem so nasprotniku dopustili, da doseže le 18 točk, Hrastničane na koncu premagali z 79:58. Vodilna ekipa 2. SKL, LTH Castings, je v Škofji Loki gostila ECE Celje, in ga premagala z 91:69.

Zanimivo je bilo na Kodeljevem, kjer je Slovan proti Plami Pur še štiri minute pred koncem tekme zaostajal z 68:73, nato pa tekmo zaključil z delnim izidom 16:4, in slavil zmago s 84:77. Triglav Elektro gorenjska prodaja je v Črnomlju proti domači Kolpi pred začetkom zadnje četrtine vodila že s 16 točkami razlike (59:43), nato pa so domačini v zadnjem delu igre razliko nekoliko zmanjšali, Gorenjci pa so zmagali s 74:65.

2. SKL, 20. kolo

TERME OLIMIA PODČETRTEK - Parklji 80:70 (19:21, 21:19, 23:20, 17:10) (Štruc 22, Kavgič 12; Rogelja 16 , Urbas in Podboj po 14)

AJDOVŠČINA - Litija 78:75 (16:20, 18:21, 23:17, 21:17) (Mikuž 25 in 8 skokov, Magušar 17; Gorjanc 20, Ovnik 13)

SLOVAN - Plama Pur 84:77 (17:16, 19:23, 24:22, 24:16) (Varagič 18, Sirnik 16; Zalar in Srebovt in 8 skokov po 22)

Hrastnik - VZAJEMCI LASTOVKA 58:79 (20:25, 20:16, 8:18, 10:20) (Sattler in Lobe  po 13; Marolt 16, Balažic 14)

LTH CASTINGS - Ece Celje 91:69 (19:14, 25:22, 23:16, 24:17) (Mesiček 30, Podvršnik 26; Hajdaraj 17, Babič 14)

Kolpa Črnomelj - TRIGLAV EGP 65:74 (19:23, 13:14, 11:22, 22:15) (Cerkovnik 24 in 13 skokov, Ristič 13; Vojičić 26, Bešter, Martinčič in Žun po 9)

LESTVICA: 1. LTH Casting (16/3), 2. Terme Olimia Podčetrtek (15/4), 3. Vzajemci Lastovka (13/6) ...