Članek
Džikić ne bo podcenjeval Laščanov, Milović v Novo mesto ne gre na izlet
Objavljeno Apr 11, 2015
S sobotnimi tekmami se nadaljuje 5. kolo državnega prvenstva. V Ligi za prvaka bo zanimivo v Novem mestu, kamor k oslabljeni Krki prihajajo košarkarji Zlatoroga. Druga tekma bo odigrana v Rogaški Slatini, kjer gostuje Grosbasket. Union Olimpija je že v petek visoko slavila v Šentjurju.
foto: KZS
foto: KZS
LIGA TELEMACH ZA PRVAKA, 5. KOLO Sobota, 11. april: Krka - Zlatorog (19:00)

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Pred nami je niz tekem v Novem mestu. Prvi so na vrsti Laščani, ki so izkušena ekipa, z nekaj igralci, ki so v vsakem trenutku nevarni za koš in lahko dosežejo 20 točk proti vsaki obrambi. Na žalost bomo igrali močno oslabljeni na zunanjih igralnih mestih, kjer med nami ne bo Kastratija in Mulalića. Proti Grosbasketu nismo igrali dobro, a smo zmagali, kar je pravzaprav edino, kar se pomni in beleži. Vsekakor nismo v položaju, ko bi se lahko sprostili in koga podcenili."

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško: "Pred nami je tekma, na kateri nimamo kaj izgubiti, nikakor pa to ne pomeni, da v Novo mesto odhajamo na izlet. Prednost je na strani Krke, ki je po dolgem času kompletna. Naloga moje ekipe bo, da pokaže največ kar lahko, nato pa bomo videli, kaj nam bo to prineslo."


Rogaška - Grosbasket (19:00)

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Po dveh zaporednih težkih gostovanjih zopet igramo doma, kjer imamo možnost, da se veselimo nove zmage. Zavedamo se, da je naš nasprotnik v zelo dobri formi, kar je dokazal tudi na zadnji tekmi proti Krki, ki jo je nesrečno izgubil. Za zmago se bomo morali še posebej potruditi. Dati bomo morali vse od sebe, ob tem pa biti kar se da borbeni in osredotočeni skozi celotno tekmo. Upam, da bo to srečanje privabilo tudi številčne navijače."

Teo Hojč, trener Grosbasketa: "Brez dvoma je Rogaška zelo dobra ekipa, z veliko kvalitetnimi igralci. Z njo težko igrajo tudi boljše ekipe od nas. Rad bi, da bi bila naša igra na nivoju z zadnje tekme s Krko ter da bomo dostojen nasprotnik."


Petek, 10. april: Tajfun – UNION OLIMPIJA 67:86 (18:23, 8:21, 22:24, 19:18) (Lelić 20, Zimić 12; Prepelič 19,Murić, Omić in Kanacević po 12)

1. Union Olimpija 5 4 1 415:377 9
2. Krka 4 3 1 317:297 7
3. Tajfun 5 2 3 372:384 7
4. Rogaška 4 2 2 319:331 6
5. Grosbasket 4 1 3 264:277 5
6. Zlatorog 4 1 3 314:335 5

LIGA TELEMACH ZA OBSTANEK, 5. KOLO

Sobota, 11. april: Hopsi Polzela – Šenčur GGD (19:00)

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele: "Po sredinem porazu k nam prihaja ekipa, ki se je v rednem delu Lige Telemach do konca borila za vstop v ligo za prvaka. V zadnjem obdobju imajo Šenčurjani težave s poškodbami, saj niso igrali kar trije njihovi košarkarji, kljub temu pa so še vedno spoštovanja vredni nasprotniki. Mi nimamo več nobenih izgovorov. Moramo začeti zmagovati, če želimo ostati v stiku za uvrstitev na prvi dve mesti. Doma ne smemo več izgubiti. Spoštujem Šenčurjane, a mi to tekmo moramo dobiti, oni pa naj svoje priložnosti iščejo drugje."

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Odhajamo na zelo težko in obenem pomembno gostovanje k vedno neugodnim domačinom na Polzelo. Imamo precejšnje težave s poškodbami, a verjamem v našo ekipo. Upam, da bomo iztisnili vse moči in odigrali tako kot znamo."


Elektra Šoštanj – Maribor Nova KBM (19:00)

Boštjan Kuhar, trener Elektre Šoštanj: "Po zmagi v Šenčurju ima naša ekipa znova zelo majhne možnosti v boju za obstanek, te pa bi si z zmago v prihajajočem kolu lahko nekoliko povišali. Maribor Nova KBM je borbena ekipa. Če bomo zaustavili njen skok v napadu, potem mislim, da lahko zmagamo."

Andrej Kuzma, trener Maribora Nove KBM: "To bo tekma za biti ali ne biti za obe ekipi. V soboto zvečer bomo videli, katero moštvo bo po obračunu srečnejše."


Portorož – Helios Suns (20:00)

Konstantin Subotić, trener Portoroža: "Vemo, kaj pomenijo Domžale v naši košarki, saj imajo vedno najvišje ambicije ne glede na nasprotnika. Mi imamo svoje prednosti, ki jih bo potrebno zares dobro izkoristiti. Tudi tokrat ne bomo nastopili v polni zasedbi, a verjamemo, da se v domači dvorani lahko dobro nosimo z vsako ekipo, tudi s prenovljenim Heliosom."

Gašper Okorn, trener Heliosa Suns: "Če gostuješ pri vodilnemu v svoji ligi, je ta vedno favorit tekme. Portorož je na zadnjih štirih srečanjih pokazal neverjetno sigurnost in konstantnost. To je potrebno spoštovati. Mi se na to tekmo pripravljamo izredno resno. Na Obali bomo poskusili odigrati čim bolje, po najboljših močeh, saj imamo tudi mi svoje načrte. Upam, da se po tekmi s Hopsi vračamo na stare tire, v katerih smo bili pred obračunom s Šenčurjem."

1. Portorož 14 10 4 1068:972 24
2. Helios Suns 14 9 5 1121:1059 23
3. Šenčur GGD 14 8 6 1048:1008 22
4. Hopsi Polzela 14 8 6 1119:1083 22
5. Maribor Nova KBM 14 5 9 976:1054 19
6. Elektra Šoštanj 14 2 12 956:1112 16
#LigaNovaKBM