Potočnik po desetletju znova Škofjeločane popeljal v prvo ligo
Objavljeno Apr 19, 2015
V 2. SKL si je LTH Castings kolo pred koncem sezone že zagotovil prvo mesto in s tem nastopanje v Ligi Telemach v naslednji sezoni! Škofjeločani so na gorenjskem derbiju proti Triglav EGP, Kranjčane premagali z 72:65. LTH lahko tako zadnjo tekmo sezone proti Parkljem, odigra povsem neobremenjen.

Gorenjski dvoboj v Škofji Loki med LTH Castingsom in Triglav Elektro gorenjsko prodajo, je bil napet vse do zadnje četrtine. V dvoboj so bolje vstopili Kranjčani in hitro povedli, a so se domači še v drugi četrtini vrnili v igro in povedli že s +11. Toda v tretji četrtini je nato LTH dosegel le osem točk, Triglav pa na drugi strani 16, in pred zadnjo četrtino so domači vodili le za točko (52:51). Zadnjih deset minut pa so domači začeli z delnim izidom 15:4, pobegnili na 67:55, do konca tekme pa le še nadzorovali visoko vodstvo in zmagali z 72:65.

Po sezoni 2012/13 se tako LTH Castings vrača v Ligo Telemach. Ekipa je na 28 tekmah zabeležila sedem zmag in 21 porazov. Najboljši strelec moštva je bil s povprečjem 16,8 točk na tekmo Robert Abramovič.

V minuli sezoni je skok med prvoligaške uspel Šenčur Gorenjski gradbeni družbi, z uspehom LTH-ja pa to pomeni, da se bo še drugo sezono zapored med prvoligaše uvrstila ekipa iz Gorenjske! Tudi če Škofjeločani v zadnjem kolu izgubijo proti Parkljem, in Terme Olimia premagajo Vzajemci Lastovko, bo zaradi zmag na obeh tekmah sezone proti Štajercem, v Ligo Telemach potoval LTH Castings, ki ga vodi Gašper Potočnik. Pomočnik selektorja Jureta Zdovca je Škofjeločane še drugič popeljal med najboljše slovenske klube, nazadnje mu je to uspelo pred točno desetimi leti.

V tej sezoni je najboljši strelec Škofjeločanov Blaž Mesiček, ki je s povprečjem 20,4 točke na tekmo tudi najboljši strelec 2. SKL. Na 21 kolih je LTH izgubil le trikrat.

Na tekmi v Celju med domačim ECE Celjem in gostujoči Vzajemci Lastovko, so Domžalčani do zmage prišli z dobro igro v drugi in tretji četrtini. Na koncu je Lastovka slavila zmago z 81:73.

Na ljubljanskem derbiju na Kodeljevem, so gostujoči Parklji visoko, s 94:76, premagali Slovan. Visoki zmagi sta zabeležili tudi ekipi Term Olimie Podčetrtka in Plame Pur. Slednja je premagala Hrastnik s 83:65, Štajerci pa so bili na domačem parketu boljši od Ajdovščine s 83:64. Že v sredo je Kolpa Črnomelj doma premagala Litijo s 75:70.

2. SKL, 21. KOLO

Sreda, 15. april: KOLPA ČRNOMELJ - Litija 75:70 (15:14, 17:13, 15:18, 28:25) (Zupan 28, Cerkovnik 16 in 10 skokov; Deškovič 15, Germ 11)

Sobota, 18. april: LTH CASTINGS - Triglav EGP 72:65 (19:22, 25:13, 8:16, 20:14) (Čajič 19 in 9 skokov, Mesiček 12; Rotar 12, Vojičić 11)

Slovan - PARKLJI 76:94 (21:22, 14:22, 29:28, 12:22) (Sirnik 29, Brodnik 16; Rogelja 29, Radanovič)

TERME OLIMIA PODČETRTEK - Ajdovščina 83:64 (25:19, 22:13, 15:19, 21:13) (Pešič 12, Štruc 11; Mikuž 18, Rajčič 16 in 11 skokov)

ECE Celje - VZAJEMCI LASTOVKA 73:81 (23:18, 16:27, 15:21, 19:15) (Babič 16, Gobec in 8 skokov in Tratnik po 14; Pušič 25, Alispahič 23)

LESTVICA: 1. LTH Casting (19/3), 2. Terme Olimia Podčetrtek (17/4), 3. Vzajemci Lastovka (15/6) ...