Dončić okusil slast končnice Lige Endesa! (VIDEO)
Objavljeno May 30, 2015
Slovenski košarkarski biser Luka Dončić (199 cm, 1999) je postavil nov mejnik, saj je za Real Madrid prvič zaigral tudi v končnici najmočnejše lige v Evropi.

Real se v četrtfinalu meri z Gran Canario, ki jo je na prvi tekmi tudi visoko premagal s 101:74. Mlajši Dončić je na parketu prebil kar 10 minut, priložnost je dobil že v prvem polčasu, dosegel pa 2 točki in 3 skoke. Liga Endesa, četrtfinale Petek, 29. maj: REAL MADRID - Gran Canaria 101:74 /1:0/ (Rodriguez 20, Rivers 19, ... Dončić 2 in 3 skoki v 10 minutah; Newley 20) Sobota, 30. maj: Laboral Kutxa - Unicaja /0:1/ Joventut - Barcelona /0:1/ Valencia - Bilbao /1:0/ Nedelja, 31. maj: Gran Canaria - Real Madrid /0:1/ // - izid v zmagah, igrajo na dve dobljeni tekmi