Real v polfinalu španskega prvenstva, Dončić znova dobil priložnost
Objavljeno May 31, 2015
Madridski Real se je kot drugi klub po Barceloni uvrstil v polfinale močne španske lige Endesa. Ekipa iz prestolnice je tudi v gosteh ugnala Gran Canario (93:86), 5 minut priložnosti za igro pa je dobil tudi 16-letni slovenski biser Luka Dončić.
Voz Reala sta sicer vlekla izkušena španska reprezentanta Sergio Rodriguez s 26 točkami in Sergio Llull z 22. Varovanci Pabla Lasa so v prvem polčasu sicer tudi zaostajali, a so v zaključku in drugih 20 minutah tehtnico prevesili na svojo stran. Real zdaj čaka nasprotnika v polfinalu, ki ga bo dala tretja tekma med Bilbaom in Valencio. Barcelona Boštjana Nachbarja se je že uvrstila med štiri najboljše, kjer jo čaka zmagovalec tretje tekme Unicaja - Laboral Kutxa. Liga Endesa, četrtfinale, druga tekma Nedelja, 31. maj: Gran Canaria - REAL MADRID 86:93 /0:2/ (Oliver 18, Kuric 17, ... Salin 11; Rodriguez 26, Llull 22, ... Dončić skok v 5 minutah) Ponedeljek, 1. junij: Bilbao - Valencia /1:1/ Unicaja - Laboral Kutxa /1:1/ Polfinale: Real Madrid - Bilbao/Valencia Barcelona - Unicaja/Laboral Kutxa