Karsiyaka tik pred tem, da šokira še Efes
Objavljeno Jun 17, 2015
Košarkarji Pinarja iz Karšyiake so zmagali še na tretji tekmi finalne serije zapored proti Anadolu Efesu in to celo po podaljšku. Bilo je 91 : 88. Serija se seli na domač teren Efesa, katere v naslednji tekmi reši le še zmaga. pinar karsiyaka Domači so vseskozi zaostajali in lovili priključek z gosti, ki so predvsem preko Stratosa Perperogluja, na koncu 21 točk, vodili tekmo po svojih notah. Izjemna je bila predvsem tretja četrtina, ko se je zdelo, da domačini, kljub nabito polni dvorani v Karšyiaki tekmeca ne morejo uloviti. Efes je tako v zadnji del igre vstopil z kar 15 točkami naskoka. A to je le še "podžgalo" igralce Pinarja, ki so na krilih Bobbya Dixona in norih trojkah Jona Dieblerja naredili popoln priključek in imeli celo zadnji napad za zmago. V podaljšku so na pram psihološke prednosti, le potrdili delo iz zadnje četrtine in prišli do vnovičnega zmagoslavja, že drugega po podaljšku v tej seriji. 4. tekma turškega prvenstva Torek 16. junij: PINAR KARSIYAKA - Anadolu Efes 91:88 - po podaljšku /3:1/ (Dixon 21, Diebler 20; Perperoglou 21, Janning 20) //- Rezultat v zmagah, igrajo na 4 zmage po sistemu 2-2-1-1-1