Shakhtar u prijateljskom susretu nanio visok poraz Sarajevu

Ukrajinski tim pokazao se prejakim rivalom za bordo momke.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbalski klub Sarajevo doživio je danas visok poraz (0:4) u prijateljskoj utakmici protiv Shakhtara iz Donetska.

Ukrajinski tim pokazao se prejakim rivalom za bordo momke, koji su već u 11. minuti propustili kolosalnu priliku da povedu iz prekida.

Ziljkić je ubacio, nespretno reagovao golman Trubin, a onda s gol crte loptu izbio jedan njegov saigrač. Potom je Oliveira imao priliku da pospremi loptu u mrežu, ali je šutirao preko gola.

Ukrajinci do vodstva stižu u 27. minuti i to na spektakularan način. Lopta se odbila do Stepanenka na tridesetak metara, koji nevjerovatnim udarcem pogađa desne rašlje gola Muhameda Šahinovića za 1:0.

U 33. minuti katastrofalnu grešku pravi Balta-Jelić, novajlija u redovima Sarajeva, koji pred svojim golom poklanja loptu protivniku i to je 2:0. Strijelac je bio Traore, piše SCsport.ba.

Brzo je Shakhtar stigao i do trećeg gola, bilo je to u 36. minuti. Ovaj put je pogodio Sudakov.

Sarajevo je moglo smanjiti na 3:1 u 45. minuti, ali Oliveira nije uspio pogoditi nakon proigravanja Ziljkića. Zatresao je spoljni dio mreže.

Do četvrtog gola Shakhtar stiže u 55. minuti preko Traorea, koji je uspio i zaobići Šahinovića i ušetati se u gol nakon lijepe akcije njegovog tima. Bilo je to konačnih 4:0.