Banjalučki Borac slavio protiv B36 Torshawna u Modriči

U prvom poluvremenu očekivana dominacija bh. predstavnika.

(Patria) - Fudbaleri banjalučkog Borca u Modriči su dočekali ekipu B36 Torshawn u okviru prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Banjalučani su slavili pobjedu rezultatom 2-0.

U prvom poluvremenu očekivana dominacija bh. predstavnika. Prva velika šansa za Borac uslijedila je u 21. minuti utakmice, kada je Nedeljko Piščević pogodio prečku gostujuće ekipe.

Nastavio je Borac dominirati na terenu, a vodstvo je uslijedilo u 37. minuti utakmice, kada je Benjamin Tatar glavom postigao svoj prvijenac u dresu Borca. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću banjalučke ekipe.

Vrijedi spomenuti i incident na tribinama, kada je došlo do fizičkog obračuna domaćih navijača međusobno, popularnih Lešinara, o tome smo pisali, više možete pročitati OVDJE.

U drugom poluvremenu banjalučka ekipa je nastavila dominirati na terenu, ali su gosti imali konkretnije prilike nego u prvom dijelu meča. Međutim, tačku na “i” stavio je danas sjajni Nedeljko Piščević sedam minuta prije kraja utakmice pogotkom za 2-0.

Borac će u revanš ući sa dva gola prednosti i samo ih čudo može spriječiti da se plasiraju u drugom kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.