Bordo tim ispratio Iskru sa sedam golova u mreži

Krenulo je Sarajevo dosta odlučno od samog početka, a do prednosti su stigli već u šestoj minuti. Strijelac je bio Dal Varešanović.

(Patria) - Fudbaleri Sarajeva savladali su u prvom pripremnom susretu na stadionu Asim Ferhatović - Hase ekipu crnogorskog prvoligaša, Iskru Danilovgrad uvjerljivim rezultatom 7:1.

U 25. prva prilika za goste. Našao se napadač Iskre u dobroj prilici, ali je Šahinović veoma dobro intervenisao.

Dvije minute kasnije kazna. Asmir Suljić se našao na pravom mjestu nakon jednog odbitka i spremio loptu u mrežu gostiju.

Deset minuta kasnije ponovo se tresla mreža crnogorske ekipe. Ovoga puta Salčin je uputio sjajan centaršut, a Hamza Čataković zakucao loptu u mrežu gostiju.

Nastavio je Bordo tim u drugom, tamo gdje je stao u prvom dijelu.

Na 4:0 povosio je novajlija Ivan Ikić maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca.

A samo minut kasnije još dva nova igrača kreirala su novi gol za tim Feđe Dudića. Nemanja Tomašević uputio je sjajan centaršut, a Nardin Mulahusejnović smjestio loptu u mrežu.

Iskra je smanjila prednost Bordo tima u 79. minuti strijelac je bio Muharemović, ali samo pet minuta kasnije Mulahusejnović postiže drugi gol na utakmici.

Potop gostiju potvrdio je doskorašnji fudbaler Tuzla Cityja Adnan Džafić fenomenalnim pogotkom.

Bio je ovo debi iz snova za Feđu Dudića koji je prije 15 dana preuzeo klubu Bordo tima.