PREMIJER LIGA BiH Željo nepobjediv, Velež se izvukao na Pecari

U srijedu će biti odigrane četiri utakmice: Sarajevo - Tuzla City, Krupa - Olimpic, Zrinjski - Radnik i Sloboda - Mladost DK.

SARAJEVO, (Patria) - Golovima Semira Štilića sa bijele tačke i Mustafe Mujezinovića FK Željezničar je nastavio pobjedonosni niz u novoj sezoni.

Bio je to derbi i prva utakmica trećeg kola m:tel Premijer lige BiH, a na Grbavici je gostovao Borac. Banjalučani su uoči susreta najavljivali borbu za puni plijen, ali su iz Sarajeva otišli kratkih rukava. Strategija i način igre ne potvrđuju njihove najave prije susreta.

Željo je uglavnom dominirao, a Borac je nakon jedne greške domaćih na sredini terena uspio da se kratko vrati u meč. Tu su stali i pretrpjeli prvi poraz u sezoni.

U drugo današnjem susretu, Široki Brijeg i Velež su na Pecari odigrali odličnu i dopadljivu utakmicu sa četiri gola.

Domaći su do 46. minute prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Alena Jurilja i Marka Pervana.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Velež je odigrao odličnu kombinaciju a "Rođenima" je nadu u bolji rezultat efektnim golom vratio Mehmed Ćosić.

Feđa Dudić je na početku drugog poluvremena napravio nekoliko izmjena, a rezervista Fejsal Mulić je u 67. minuti realizovao penal koji je izborio Brandao i poravnao rezultat.

Do kraja susreta obje ekipe su imale po nekoliko dobrih situacija, ali je falilo koncentracije da se pogodi cilj.