Sarajevo ostvarilo veliki rezultat u Italiji: Handžić i Šišić pogađali za remi protiv Atalante

Bordo tim je ostvario veliki rezultat. Izabranici Husrefa Musemića su odigrali 2:2, a treba istaći da su nakon prvih 45 minuta gubili sa 2:0.

ITALIJA, (Patria) - Fudbaleri Sarajeva večeras su na stadionu Città del Tricolore odigrali prvu utakmicu drugog pretkola Evropske lige protiv Atalante.

Atalanta je napadala od samog starta, a to im se isplatilo u 11. minuti. Masiello je asistirao, a Toloi pogađa mrežu Pavlovića za vodstvo domaćih. Treba istaći da je odbrana Sarajeva zaista loše reagovala kod gola.

Nakon vodstva tempo igre je malo opao, ali su domaći i dalje imali incijativu. Novu dobru priliku Atalanta je imala preko Gomeza u 19. minuti, ali je Pavlović zaustavio njegov udarac. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

Atalanta je do novog gola došla u 45 minuti. Baš kao i kod prvog gola odbrana Sarajeva na čelu sa golmanom Pavlovićem se početnički postavila, a to je iskoristio Mancini i matirao Pavlovića za 2:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Atalanta imala prvu priliku. Šutirao je Gosens u 54. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. U 60. minuti Husref Musemić iz igre vadi Ahmetovića, a na teren je poslao Handžića. Baš kao i protiv Radnika povratnik na Koševo je bio strijelac.

Adukor je asistirao, a Handžić pogodio za 2:1. Samo četiri minute kasnije navijači Sarajeva koji su otputovali u Italiju, su se radovali. Aladin Šišić je pogodio za 2:2 i kreirao veliki povratak Bordo tima.

Do kraja susreta domaći su pokušali preko Gomoza ugroziti gol Pavlovića, ali je golman Sarajeva zajedno sa svojom odbranom bio na visini zadatka, pa je utakmica završena bez pobjednika.

Sarajevo je sada u odličnoj poziciji pred revanš za sedam dana na Koševu. Sigurno je da će Koševo biti puno, da će navijači Sarajeva napraviti odličnu atmosferu, a za nadati se da Bordo tim neće prokockati dobar rezultat i da će ostariti plasman u treće pretkolo.

ATALANTA – SARAJEVO 2:2

Stadion: Città del Tricolore (Reggio Emilia). Gledalaca: 10.000. Sudija: Tamas Bognar (Mađarska). Strijelci: 1:0 – Toloi (11), 2:0 – Mancini (45), 2:1 – Handžić (68), 2:2 – Šišić (72). Žuti kartoni: De Roon (Atalanta); Rahmanović, Stanojević (Sarajevo).

ATALANTA: Berisha, Toloi, Masiello, Gosens (od 85. Tumminello), Gomez, De Roon, D'Alessandro (od 54. Zapata), Pessina, Mancini (od 75. Palomino), Hateboer, Barrow. Trener: Gian Piero Gasperini

SARAJEVO: Pavlović, Pidro, Hebibović, Ahmetović (od 60. Handžić), Rahmanović, Velkoski, Šišić (od 85. Tatar), Mujakić, Adukor, Halilović (od 84. Stanojević), Dupovac. Trener: Husref Musemić.