Rusi “petardom” otvorili Svjetsko prvenstvo

Samo 12 minuta igre bilo je potrebno Rusima da dođu do vodstva, a strijelac je bio Gazinskiy. Do odlaska na odmor, domaćin je postigao još jedan pogodak, a ovoga puta autor gola bio je Cheryshev.

Reprezentacija Rusije ubjedljivom pobjedom protiv Saudijske Arabije na stadionu Lužnjiki u Moskvi otvorila je Svjetsko prvenstvo. Rusi su rezultatom 5:0 savladali Saudijsku Arabiju.

U nastavku susreta Rusija je potpuno dokrajčila nemoćnu Saudijsku Arabiju, koja na ovoj utakmici nije imala niti jedan udarac u okvir gola. Na 3:0 povisio je Dzyuba udarcem glavom u 71. minuti utakmice, a na 4:0 povisio je odličnim pogotkom i drugim na utakmici Cherishyev. Konačnih 5:0 postavio je Golovin pogotkom iz slobodnog udarca.

Drugi susret u grupi “A” na rasporedu je sutra, a sastaju se Egipat i Urugvaj.