Plavi Zebi poklonili pobjedu: Željezničar slavio 2:1 nad rivalom FK Sarajevo

Željezničar je sezonu okončao pobjedom nad Sarajevom rezultatom 2:1.

SARAJEVO, (Patria) - Željezničar je sezonu okončao pobjedom nad Sarajevom rezultatom 2:1.

Iako je bio revijalnog karaktera 115. ligaški derbi je za razliku od pretdhodnih mečeva dva najveća bh. kluba donio dobru utakmicu, uz tri gola i nekoliko odličnih šansi. Susret na Grbavici je obilježio i oproštaj Zajka Zebe od aktivnog igranja fudbala.

Prva prava prilika donijela je i gol. Zakarić je 10. minuti probio po desnoj strani, ubacio, a na drugoj stativi Zajmović je nadskočio Hebibovića za vodstvo Plavih. Prilikom intervencije Pavlović je poderao mreži pa je uslijedio prekid od nekoliko minuta.

Gosti su u 23. minuti mogli izjednačiti, Mehremić je poslao užasnu povrtanu loptu koja je došla do Ahmetovića, ali se “devetka” Bordo tima ne snalazi, pa je Fejzić mirno intervenisao.

Sedam minuta kasnije sporna situacija, Mehremić je probio po lijevoj strani, nakon starta Stanojevića pao je u kaznenom prostoru, domaći su tražili penal, sudija Mulahasanović je pokazao na gol-aut.

Plavi su nastavili dominirati terenom, bolju igru krunisali su drugim golom u 3. minuti. Asistent je ponovo bio Zakarić, a mrežu je udarcem glavom zatresao Ubiparip, iz čini se ofsajd pozicije.

Sarajevo se u igru vraća šest minuta kasnije. Velkoski je ubacio iz kornera, a sjajno je skočio Adukor i lijepim golom smanjio rezultatski zaostatak svog tima.

U 45. minuti igra je prekinuta na nekoliko minuta. Od fudbala se oprostio Zeba ispraćen gromoglasnim aplauzom od navijača i igrača obje ekipe.

Sudijska nadoknada donijela je dva pokušaja igrača Sarajeva, Mustafić i Halilović su dobro šutirali sa oko 20-ak metara, nakon odličnih 45 minuta ostalo je 2:1 za domaće.

Na startu drugog dijela bez većih uzbuđenja sve do 63. minute. Rezervista Rahmanović je visoko skočio i šutirao,
međutim Fejzić je odlično odbranio. Minut kasnije velika šansa za Velkoskog, Makedonac šutira pored gola iz izgledne
pozicije.

Uslijedio je ponovo desetominutni period bez ozbiljnih prilika, gosti su bili nešto aktivniji, izveli su nekoliko kornera, ali je odbrana domaćina “čistila” centaršuteve bez problema.

Dobru šansu za izjednačenje Sarajevo propušta u 78. minuti. Hebibović je izašao sam pred Fejzića, domaći je golman pravovremeno istrčao, zatvorio ugao i odbranio šut gostujućeg ofanzivca. Dvije minute kasnije Fejzićeve dlanove zagriao je Halilović.

U 83. minuti jezive scene, stravičnu povredu zadobio je Ramović koji je iskrenuo zglob te ga sigurno očekuje višemjesečna pauza. S obzirom da je Adžem ranije izvršio sve tri izmjene domaći su meč završili sa igračem manje.

Sudijska nadokanda donijela šansu utakmice. Poslije jednog centaršuta lopta se odbila od Mehremića i pogodila stativu, a Fejzić je bio dovoljno skoncentrisan da sačuva svoju mrežu.

Na kraju treća ovosezonska pobjeda Željezničara u gradskim derbijima kojim su potvrdili da su i dalje gazde bh. prijestolnice.