Prosinečki i novi Zmajevi: Kodro donio pobjedu u Razgradu

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa su Zmajevi upisal prvu pobjedu pod vodstvom Roberta Prosinečkog, koji očigledno stvara neke nove Zmajeve.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je prijateljski meč u Razgradu. Selektor Robert Prosinečki, za razliku od utrakmica sa Meksikom i Sjedinjenim Američkim Državama, na raspolaganju je imao naše najbolje fudbalere. Nakon 90 minuta igre naši Zmajevi su savladali Bugarsku sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Kenan Kodro.

Iako je u Razgradu snijeg padao danima, organizatori su se potrudili i odradili vrhunski posao, pa je teren izgledao zaista odlično. Naš novi selektor promijenio je sistem igre, pa su Zmajevi po prvi put zaigrali u formaciji 4-3-3. Fudbaler Sarajeva Elvis Sarić našao se u početnoj postavi, baš kao i Ibrahim Šehić, Samir Memišević, Kenan Kodro i Haris Duljević.

U prvih 15. minuta domaći su imali nekoliko prilika, koje su dolazile iz grešaka naše posljednje linije, a onda u 20. minuti naša reprezentacija dolazi do vodstva.

Edin Džeko je dodao jednu loptu do Harisa Duljevića. Igrač Dynamo Dresdena je proslijedio do Seada Kolašinca, a lijevi bek našeg tima asistira Kenanu Kodri koji pogađa za 1:0. Nakon toga naši momci su nastavili sa napadima, a pogodak je bio dodatni vjetar u leđa, pa smo do 30. minute propustili dvije dobre prilike preko Pjanića i Džeke.

Kenan Kodro je u 40. minuti mogao postići svoj drugi gol na utakmici. Odlično se naš napadač oslobodio svog čuvara i našao se sam ispred golmana Bugarske. Šutirao je u padu, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, pa su Zmajevi na odmor otišli sa minimalnim vodstvom.

U nastavku prvi pokušaj imali su naši fudbaleri. Pjanić je šutirao, ali lopta odlazi preko gola. Deset minuta kasnije Pjanić ubacuje nakon prekida, a Ermin Bičakčić kasni na njegov ubačaj. U 65. minuti Despodov je pokušao ugroziti naš gol, ali Šehić je bio siguran.

Rezervista Goran Zakarić je u 70. minuti odlično prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol Bugara, ali Edin Džeko kasni na njegov centaršut. Debi za reprezentaciju BiH upisao je Smail Prevljak koji je u 76. minuti na terern ušao umjesto Edina Džeke, za kojeg je ovo bila 90. utakmica u nacionalnom dresu u 52 postignuta gola.

U 83. minuti veliku grešku golmana Bugarske nije iskoristio Deni Milošević. Samo dvije minute nakon toga Bugari su nakon jednog gola pogodili stativu Šehićevog gola. Šutirao je Raynov, a isti igrač je odbijenu loptu poslao rukom u naš gol, pa mu je sudija iz Francuske sasvim opravdano pokazao, drugi žuti odnosno, crveni karton.