Široki Brijeg u derbiju kola slavio protiv Sarajeva

Široki Brijeg bio je nešto konkretniji u prvom poluvremenu. Domaći su bili opasniji i angažovaniji na terenu, dok je Sarajevo bilo prilično nepovezano na sredini terena sa dosta individualnih grešaka.

Fudbaleri Širokog Brijega u derbi susretu 19. kola BH Telecom Premijer lige na svom su terenu savladali Sarajevo rezultatom 2:1. Gosti iz Sarajeva imali su prednost, ali još jednom Sarajevo ostalo praznih ruku na Pecari.

U 16. minuti utakmice Široki Brijeg je postigao gol za vodstvo nakon što je Luka Menalo pospremio loptu u mrežu Bojana pavlovića, ali pomoćni sudija signalizirao je da se radi o ofsajd poziciji. Prva velika prilika na utakmici viđena je u 28. minuti. Anel Hebibović je šutirao, savladao je Luku Bilobrka, ali je na gol liniji reagovao Dino Ćorić te sačuvao mrežu svog tima. U 29. minuti uslijedio je prekid, nakon što su domaći navijači teren zasuli bakljama, pa je sudija Elvis Mujić na dva minuta prekinuo utakmicu.

Nakon što je utakmica nastavljena, Široki Brijeg nastavio je prijetiti gostima iz Sarajeva. U 32. minuti utakmice Stjepan Lončar je šutirao, ali mu je u posljednji čas jedan igrač Sarajeva izblokirao udarac, pa je od svega bio samo korner za domaćine. U 40. minuti dobru šansu imao je Luka Menalo, ali sjajno je bio postavljen Bojan Pavlović, koji mu je zaustavio udarac. Potom se lopta odbila u noge Josipa Ćorluke, koji šutira, ali nedovoljno dobro da bi se savladao Pavlović.

I nastavak utakmice pripao je Širokom Brijegu, koji je zaprijetio već u 48. minuti, kada je snažno šutirao Dino Ćorić, ali lopta za malo odlazi pored gola. U 57. minuti domaći su izveli sjajnu akciju. Dino Ćorić uputio je prizemni centaršut, a Anel Hebibović regaovao je ispred Luke Menala.

U 64. minuti susreta uslijedio je šok za domaćina! Emir Halilović je šutirao, a lopta je odsjela u mrežu Luke bilobrka za 0:1. Ipak, prednost Sarajeva kratko je trajala. Samo tri minuta kasnije Luka Menalo izjednačio je rezultat (1:1). U 77. minuti igre Emir Halilović je sebi stvorio prostor za udarac, ali je loše šutirao. Veliku priliku za Sarajevo u 80. minuti imao je Amar Rahmanović. Ofanzivac Sarajeva zaobišao je Luku Bilobrka, ali je potom šutirao iznad gola.

Potpuni preokret uslijedio je u 81. minuti utakmice, kada je zaspala odbrana Sarajeva, a Dino Ćorić pogodio je mrežu Bojana Pavlovića za 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.