Džumhur savladao Baghdatisa za četvrtfinale turnira

Nakon pobjede nad Baghdatisom, Džumhur je ostavio novi ranking karijere, i za sada ima osigurano 52. mjesto na ATP listi.

Damir Džumhur je u osmini finala ATP turnira u St. Petersburgu savladao Marcosa Baghdatisa 2:0 u setovima, prenosi agencija Patria.

U trećem gemu prvog seta Džumhur je izgubio poen na svoj servis, ali je već u sljedećem vratio break.

Nastavili su poslije toga da dobijaju poene na svoj servis, sve do odlučujeg gema kada Damir uzima još jedan break i pobjeđuje u prvom setu rezultatom 6:4.

Dobar ritam iz prvog prenio je i u drugi set, te je nakon osvojenog prvog gema, odmah u drugom napravio brake i tako poveo sam 2:0.

Pri rezultatu 4:2 u drugom setu, Damir je imao blagi pad igre. Naime, imao je dvije break lopte, koje nije iskoristio, a onda u sljedećem gemu dozvolio protivniku da uzme poen na njegov servis.

Međutim, Damir vraća istom mjerom, te uzima još jedan break za vodstvo 5:3, ali onda Kipranin ponovo uzima gem na servis bh. predstavnika te tako ostaje u meču.

Nakon toga Baghadits je potvrdio break i stigao do izjednačenja. Oba tenisera su uzeli poene na svoje servise, te je drugi set otišao tie-break koji Damir dobija 7:4 u svoju korist.