Remi BiH i Grčke na Bilinom polju

Skromno prvo poluvrijeme je završeno bez golova, uz nešto bolju igru fudbalera bh. reprezentacije.

U derbiju 6. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Bosna i Hercegovina i Grčka remizirali su na Bilinom polju odigravši 0:0. Najzaslužniji za to je gostujući golman Karnezis koji je imao nekoliko vrhunskih odbrana.

Uvodne minute protekle su u početnom ispitavanju snaga. Prva prilika viđena je u 11. minuti, Višća je izašao sam pred Karnezisa, ali je grčki golman dobro zatvorio ugao i loptu izbio u korner.

Prva nevolja za Baždarevića desila se u 22. minuti, povrijeđenog Lulića je zamijenio Kodro. Upravo je napadač Osasune dva minuta nakon ulaska imao odličnu šansu. Šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali je Karnezis ponovo odbranio.

Pjanić je opasno zaprijetio iz slobodnjaka u 33. minuti, međutim lopta je otišla metar iznad prečke. Grčka je zaprijetila u 38. minuti, ali je udarac Torosidisa bio neprecizan.

Prvih 20-ak minuta drugog poluvrema je donijelo puno više prekida i faulova nego igre. Sudija Rizzoli je za taj period pokazao dva žuta kartona našim te jedan gostujućim igračima. U 57. minuti Vranješ je u posljednji čas reagovao ispred Mitroglua nakon prodora Zece.

Prvi šut u okvir gola u nastavku Zmajevi su uputili u 76. minuti. Karnezis je bez problema zaustavio Džekin šut koji je išao po sredini gola.

Šansa utakmice višena je u 82. minuti, poslije furiozne kontre Grka, Mantalos je mogao pitati Begovića gdje da šutira, a on je izabrao najgoru opciju, pucao je preko gola.

Uzvratili smo dvije minute kasnije, ali je Džekin pokušaj zaustavio Karnezis koji je i minutu kasnije briljantno odbranio Bičakčićev šut glavom.

U finišu utakmice pokušali smo doći do pobjedonosnog gola, ali je grčka odbrana izdržala.

Nakon šest odigranih kola Belgija ima 16 bodova te je jednom nogom u Rusiji. Grčka je ostala druga sa 12 bodova, BiH ima bod manje. Kipar je osvojio sedam, Estonija četiri, dok Gibraltar nema bodova nakon šest odigranih mečeva.

Bosna i Hercegovina – Grčka 0:0

Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 10.000. Sudija: Nicola Rizzoli. Žuti kartoni: Zukanović, Bičakčić, Jajalo, Ibišević(BiH), Manolas, Papastathopoulos, Donis (Grčka).

BiH: Begović, Bičakčić, Vranješ, Ibišević, Pjanić, Džeko, Šunjić(od 69. Đumić), Lulić(od 21. minute Kodro (od 77. Bešić), Zukanović, Višća, Jajalo.

Grčka: Karnezis, Manolas, Tziolis, Zeca, Fortounis(od 90. Maniatis), Mitroglu, Bakasetas(od 50. Donas), Torosidis, Papastathopoulos, Mantolas(od 90. Kourbelis), Stafylidis.

BiH naredne utakmice igra sa Gibraltarom i Kiprom te sa Begijom.