Željo poražen u Širokom, Sarajevo i Mladost odigrali neriješeno

Revanš utakmice na Grbavici i u Doboju kod Kaknja igraju se za sedam dana.

U prvim utakmicama polufinala fudbalskog Kupa BiH Široki Brijeg je savladao Željezničar sa 1:0, dok su Sarajevo i Mladost odigrali 1:1.

Željo je poražen na gostovanju kod Širokog Brijega sa 1:0, a poraz je došao u najgorem mogućem trenutku – tri dana prije vječitog derbija protiv Sarajeva.

Prvo poluvrijeme utakmice u Širokom bilo je dosta nezanimljivo bez pravih prilika za golove, dok su oba tima, pogotovo Široki, u drugom poluvremenu odigrala znatno bolje.

Široki je do pobjede stigao u 55. minuti golom Ivana Krstanovića, a isti igrač je kasnije imao još dvije sjajne prilike da donese svom timu i ubjedljiviju pobjedu.

Sarajevo je na domaćem terenu razočaralo svoje navijače odigravši samo 1:1 protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja, pa će prolazak u finale tražiti u revanš utakmici.

Gosti, koje s klupe vodi bivši trener Sarajeva Husref Musemić, došli su u vodstvo u 11. minuti utakmice preko mladog reprezentativca naše zemlje Miće Kuzmanovića.

Sarajevo je nakon toga svim silama pokušavalo da dođe do izjednačenja što su i uspjeli u 42. minuti preko Mersudina Ahmetovića.

Bordo tim je i u drugom poluvremenu imao inicijativu, ali su gosti imali najbolju priliku preko Ramovića, koji je u 72. minuti pogodio prečku.