Sarajevo i Zrinjski podijelili bodove u derbiju kola

U derbiju trećeg kola Lige za prvaka BHT PLBiH, Sarajevo i Zrinjski su podijelili bodove odigravši 0:0.

Zrinjski je bio puno aktivniji na otvaranju susreta, a prvu polupriliku su zabilježili u 24. minuti utakmice kada je Katanec šutirao preko gola. Plemići ponovo prijete u 32. minuti utakmice kada je Jović uputio centaršut sa desne strane, Pavlović očajno reagovao, a na odbijenu loptu natrčao Peko koji šutira pored gola.

U 38. minuti susreta Petrak je napravio jedanaesterac nad Ahmetovićem i sudija Grbić je dosudio jedanaesterac za Sarajevo. Sarić je šutirao, ali je Pirić fantastičnom intervencijom spasio Mostarce.

Prvu šansu u nastavku je imalo Sarajevo, ali je Duljević sa vrha kaznenog prostora šutirao preko gola. Tri minute poslije Hebibović se sjajno oslobodio čuvara, ali prije njega Pirić dolazi do lopte.

U 62. minuti Almir Bekić je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Jakovljević pogađa stativu svog gola.

Nakon toga još nekoliko prilika na obje strane, a izdvaja se pokušaj Hebibovića u 84. minuti, no Katanec blokira njegov udarac da bi Jović u 87. minuti propustio velku priliku za goste.

Do kraja meča promjene rezultata na Koševu nije bilo i meč je okončan sa nepopularnih 0:0.