Sarajevo na korak do osvajanja dugo očekivanog trofeja

Sarajevo je danas u prvoj utakmici finala Kupa BiH na Bilinom polju savladalo Čelik rezultatom 0:2. Bordo tim poveo je u samoj završnici prvog poluvremena pogotkom Vuleta Trivunovića. Strijelac drugog

Sarajevo je danas u prvoj utakmici finala Kupa BiH na Bilinom polju u Zenici savladalo Čelik rezultatom 0:2, prenosi bh. novinska agencija Patria (NAP).

Bordo tim poveo je u samoj završnici prvog poluvremena pogotkom Vuleta Trivunovića. Strijelac drugog gola za tim sa Koševa bio je Nemanja Bilbija u 65 minuti, ali je go poništen zbog ofsajda.

Drugi gol za Sarajevo u sudijskoj nadoknadi postigao je Miloš Stojčev.

Sarajevo je ovom pobjedom došlo na korak do dugo željenog trofeja kojeg su navijači Sarajeva čekali čak 3200 dana.

Sudija Ognjen Valjić dodijelio je šest žutih kartona. Četiri kartona dobili su igrači Čelika: Čović, Dedić, Jusić i Bureković dok su u timu Sarajeva žute kartone dobili Bilbija i Tatomirović.

Uzvratni susret igra se na Koševu 17. maja, piše Patria.