Željezničaru pripao vječiti derbi: Zeba s bijele tačke odnio sve bodove s Koševa

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, iako je Sarajevo mnogo više napadalo nisu uspjeli napraviti veću priliku. Vidljiv je bio i umor igrača na obje strane.

U okviru 5. kola Premijer lige BiH Željezničar je na stadionu Koševo savladao svog vječitor rivala, ekipu Sarajeva rezultatom 1:0.

Senad Repuh je iznenadio sa početnim sastavom. Bekića i Velksokog je ostavio na klupi, šansu od prve minute dobili su Kuzmanović i Ivetić, dok je napad predvodio Ahmetović. Na drugoj strani Admir Adžem nije mnogo mijenjao u odnosu na prethodni duel, jedine promjene su Kajkut i Zakarić.

Prije susreta održan je minut šutnje u znak podrške stanovnicima grada Barcelone zbog jučerašnjih terorističkih napada u prijestolnici Katalonije.

Utakmica je počela šokantno. Sudija Čuić je već u 3. minuti dosudio penal za goste. Ivetić je sa leđa srušio Zakarića i dobio direktan crveni karton. Siguran realizator udarca sa bijele tačke bio je Zeba.

Rano primljeni gol unio je nervozu među igračima u bordo dresovima. U 10. minuti Kadušić je grubo startovao na Stanića i dobio žuti karton iako je start možda bio i za isključenja.

Serija javnih opomena nastavljena je u 17. minuti. Zakarić je na ivici kaznenog prostora zaustavio Kuzmanovića i dobio žuti karton. Poslije ubačaja Sarića, Stanić je loptu izbio u aut.

U 20. minuti poslije slabog povratnog pasa Mihojevića, Pavlović je u posljednji čas reagovao Pavlović. Dva minuta kasnije lijepa kombinacija domaćih, ali udarac Stanojevića je uspio zaustaviti Kjosevski.

Dosta posla za Čuića i u 29. minuti. Duel Stevanovića i Ahmetovića Čuić nije okarakterisao kao penal, a u nastavku domaći su oštro protestvovali, nakon gužve požutio je Mihojević.

U 33. minuti Ahmetović je glavom šutirao preko gola. Na suprotnoj strani dobar pokušaj Zakarića sa ivice kaznenog prostora odbranio je Pavlović.

Broj igrača na terenu je poravant u 38. minuti. Drugi žuti karton je dobio Ramović te je morao u svlačionicu. Međutim, nakon isključenja Plavi su stvorili dvije dobre šanse preko Zaimovića, ali rezultat se nije mijenjao.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostiju, a dojam je da je glavni akter prvih 45. minuta bio sudija Čuić.

Početak drugog poluvremena pripao je igračima Plavih, ali onda u 57. minuti velika greška Kjosevskog. Izletio je daleko od svog gola i onda pokosio Nedima Hadžića nakon čega je sudija signalizirao najstrožiju kaznu. Ali, Kjosevski se odlično bacio i odbranio udarac Rahmanovića.

Već u sljedećem napadu velika prilika za tim sa Grbavice, ali Zakarić pogađa stativu, mogao je Željo uduplati prednost.

Nakon početnog pritiska Željezničara, Sarajevo je preuzelo incijativu. Možda i najbolju priliku na utakmci imali su 66. minuti. Ahmetović je šutirao, Kjosevskog nije bilo na golu, ali je loptu sa gol linije skinuo jedan od igrača Plavih.