Bakljade, neredi i prekid obilježili 108. derbi: Željezničar i Sarajevo remizirali 1:1

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, a s početkom drugog Željezničar u 51. minuti dolazi do vodstva golom Ivana Lendrića.

Na stadionu Grbavica večeras je odigran 108. derbi rivala Željezničara i Sarajeva u okviru prvog kola BH Telecom Premijer lige BiH a u ovom duelu nije bilo pobjednika već je rezultat okončan sa 1:1, piše Patria.

Željo je od prve minute igrao u sastavu: Fejzić – Memija, Kosorić, Boccaccini, Husić – Beganović, Bekrić, Radinović, Lendrić – Nikolić, Pozder. Gosti sa Koševa su počeli u sastavu: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Balić, Radovac, Al. Bekić, Ahmetović.

Do izjednjačenja dolazi u 58. minuti kada na tribina navijači FK sarajevo čupaju stolice ubacuju ih na teren i gađaju bakljama navijače Plavih. Utakmica je prekinuta, a fudbaleri su se povukli u svlačionice. Prekid je trajao punih 15 minuta.