ARENA ROĐENI

Velež petardom ispratio Zvijezdu 09 iz Vrapčića i najavio dobro izdanje u novoj sezoni Premijer lige BiH

Visoka pobjeda

(Patria) - Večeras je otvorena nova sezona Premijer lige BiH, a prvi susret su odigrali Velež i Zvijezda 09, a domaći su slavili visoku pobjedu od 5:0.

Rođeni su večeras pokazali sjajnu igru i pred svojim navijačima sjajno otvorili novu sezonu Premijer lige BiH u kojoj su sa čak 5:0 savladali Zvijezdu 09, rezultat je mogao biti i veći, ali goste je spašavao sjajni golman Jelovac.

Već četvrtoj minuti nakon presinga Veleža Anđušić je ukrao jednu loptu uposlio Krajnca koji je odlično šutirao, ali mu je Jelovac odbranio ipak lopta je ponovo došla do Krajnca koji ni iz drugog pokušaja nije uspio zatresti mrežu Zvijezde 09.

Pet minuta poslije ponovo je Alen Krajnc imao dobar pokušaj, ali je lopta ovaj put otišla pored gola. Tridesetak minuta poslije dvije velike prilike imao je Velež preko Milinarića i Anđušića, ali je Jelovac dva puta sjajno intervenisao.

Opsadu golu Zvijezde 09 Velež je krunisao golom u 19. minuti susreta, nakon ubačaja Krajnca, loptu su nakratko izbili defanzivci Zvijezde 09, ali je Šturm onda sjajno šutirao iz voleja sa vrha šesnaestrca i tako matirao Jelovca za 1:0.

Tri minute poslije Džafić je pokušao sa distance, međutim lopta je završila preko gola.

Velež je uduplao prednost u 25. minuti, Oreč je sjajno ubacio, a Anđušić sjajni udarcem savladao Jelovca.

Dvije minute poslije još jedna lopta u mreži Zvijezde 09, Krajnc je uspio ukrasti loptu odbrani tima iz Etno sela Stanišića i postići gol.

Na isteku tridesetog minuta Džafić je pokušao nakon ubačaja sa lijeve strane, međutim lopta je otišla preko gola.

Igrao se 33. minuti kada je Zvijezda 09 imala prvu priliku na utakmicu, nakon greške odbrane Veleža lopta je došla do kapitena Matića, koji na kraju nije uspio savladati Hadžikića.

Tri minute poslije Anđušić je pokušao sa distance, ali nije bilo opasnosti po gol Jelovca.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 3:0 za Velež.

Igrao se 53. minuti Mlinarić je oduzeo loptu odbrani Zvijezde 09 i sjurio se prema golu, ali je Jelovac odbranio njegov udarac.

Ipak pet minuta poslije Mlinarić je pogodio za 4:0, a asistent je bio Džafić.

U 63. minuti Mlinarić je sjajno ubacio sa lijeve strane, a udarac Krajnca odbranio je Jelovac. Sedam minuta poslije Šikalo je dobro šutirao, ali je Jelovac izbio loptu u korner, nakon kojeg je Zvonić šutirao preko gola.

Igrači Veleža su sjajno oduzeli loptu nogometašima Zvijezde 09, Leai je dobio loptu izašao sam na golmana Jelovca, ali je šutirao pored gola.

Leai je ipak u 87. minuti uspio zatresti mrežu Zvijezde 09 nakon sjajne akcije domaćih igrača.

Velež je na kraju zasluženo slavio sa 5:0, iako je rezultat mogao biti veći, međutim golman Zvijezde 09 Milan Jelovac je imao nekoliko sjajnih prilika.

Premijer liga BiH, 1. kolo:

Velež – Zvijezda 09 5:0 (Šturm 19’, Anđušić 25’, Krajnc 27’, Mlinarić 58’, Leai 87’)

Stadion: Rođeni (Mostar) Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) Žuti kartoni: Ristanović, Veličković, Raca (Zvijezda 09)

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkač (Zvonić), Anđušić, Mlinarić, Džafić (Haskić), Kadrić (Šikalo), Šturm, Halilović (Vukčević), Mahmić, Krajnc (Leai)

ZVIJEZDA 09: Jelovac, Janković (Račić), Ristanović, Tomanović, Raca, Matić (Blažević), Gavrić (Milovanović), Subašić, Veličković, Saliman (Savić), Maksimović (Karaklajić)

Standings provided by Sofascore

#GolmanJelovac #Mostar #Novasezona #Premijerliga #Rođeni #SjajnaIgra #SudijaPeljto #VeležZvijezda09 #VisokaPobjeda #Sport