PENERANDA DEBITOVAO

Rožman startao pobjedom: Sarajevo slavilo protiv Posušja na Koševu, Ziljkić dvostruki strijelac

Olivera je zatim u desetoj minuti ukrao loptu odbrani Posušja, ali je na kraju veoma loše šutirao.

(Patria) - U prvoj utakmici trećeg kola Premijer lige BiH Sarajevo je na svom Koševu savladalo Posušje rezultatom 3:0.

Na klupi Bordo tima debitovao je novi trener Simon Rožaman, a novi stil igre koji je donio rezultirao je velikom pobjedom Sarajeva nad Posušjem rezultatom 3:0.

Bordo tim je zaprijetio već u petoj minuti, Ziljkić je na lijevoj stranici uposlio Vrančića koji šutira odlično, ali lopta pogađa stativu gola Posušja. Četiri miute poslije imao je domaći tim priliku iz slobodnog udarca, međutim Ziljkić je pogodio samo živi zid.

Uslijedili su minuti gdje se igralo bez prilika i na sredini terena. Ipak opet je Sarajevo zaprijetilo u 30. minuti kada je Vrančić šutirao preko gola.

Gosti su prvu priliku imali u 41. minuti kada je Boban prošao po desnoj strani, šutirao i pogodio vanjski dio mreže.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, Sarajevo je imalo slobodan udarac sa desne strane, Ziljkić je ubacio loptu u šesnaesterac, a nakon konfuzije Kolić je izbio loptu koja je pogodila Oliveiru i otišla u mrežu.

Otvaranje drugog poluvremena nije donijelo ništa zanimljivo, igra se većinu vremena odvijala na sredini terena.

Nakon velike greške Mustafić u 57. minuti je gurnu loptu u noge igračima Posušja, a na kraju akcije Boban je izašao sam pred Šahinovića koji je na kraju uspio odbraniti njegov udarac.

Brazilac Renan Oliveira je u 65. minuti prijetio udarcem iz voleja sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Samo minut poslije Bekavc je obodio Beganovića i sudija Kazlagić je pokazao na jedanaest metara. Odgovornost je preuzeo kapiten Ziljkić i pogodio za vodstvo Sarajeva od 2:0.

Sjajnu loptu je poslao Buljubašić u 74. minuti prema Ziljkiću koji je sam izašao pred Kolića i matirao ga za 3:0.

Imali su gosti u 85. minuti priliku preko Begića, dva puta je igral Posušja šutirao, ali mu je oba puta šut bio blokiran.

U posljednjem napadu na meču Čataković je nakon ubačaja Beganovića pogodio stativu.

Na kraju Sarajevo je slavilo zasluženu pobjedu u debitantskom meču za Simona Rožmana.

Premijer liga BiH, 3. kolo:

Sarajevo – Posušje 3:0 (Oliveira 45+2’, Ziljkić 67’, 74’)

Stadion: Asim Ferhatović – Hase (Koševo) Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin) Žuti kartioni: Ziljkić, Trako (Sarajevo) Boban, Lučić, Bekavac (Posušje)

FK SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Trako (Šerbečić), Balta, Vrančić , Oliveira (Ikić), Kyremeh (Čataković), Beganović, Buljubašić (Zeljković), Ziljkić (Peneranda), Mustafić

HŠK POSUŠJE: Kolić, Bekavac (Bešlić), Brković (Babić), Kamenar, Krišto (Vrgoč), Stapić, Begić, Pavlović, Maglica, Lučić, Jenjić (Mandić), Boban (Jandrek)

#BordoStyle #BuljubašićAssist #ČatakovićMiss #KolićSave #OliveiraGoal #PatriaNews #PosušjeDefeat #RožamanEffect #SarajevoDebut #VrančićShot #ZiljkićCaptain #sport