DERBI KOLA

Remi Veleža i Širokog u Mostaru

Bilo je 1:1, a strijelci su bili Cyrille Kpan i Denis Zvonić.

(Patria) - Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega podijelili su večeras bodove u utakmici 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Vrapčićima. Bilo je 1:1, a strijelci su bili Cyrille Kpan i Denis Zvonić.

Na otvaranju meča Hrkać je teško pogriješio i poklonio loptu gostima, ali na kraju gol Veleža spašava Mahmić, koji blokira Chinedua.

Prvi šut Veleža na meču viđen je u 15. minuti, kada je udarac s distance oprobao Anđušić i poslao loptu preko gola.

U 20. minuti Mahmić pravi katastrofalnu grešku na sredini terena. Sijevnula je kontra gostiju, koju golom kruniše Kpan za 0:1. Asistirao je Mamić.

Gužva pred golom gostiju viđena je u 31. minuti. Šturm je šutirao nakon ubačaja Krajnca, ali Capan ga je izblokirao požrtvovanom reakcijom, piše SCsport.ba.

Dobru šansu u 33. minuti imao je Haskić, ali loše je šutirao i Tomić je lako odbranio. Na drugoj strani Kpan proigrava Capana, a mladi veznjak šutira preko gola.

Potom Anđušić sjajno centrira za Haskića, koji neometan s pet metara katastrofalno šutira glavom i propada nova velika šansa.

Uraganskim napadima Velež je krenuo u nastavak, a to mu je poravnanje donijelo već u 47. minuti.

Šturm je tada centrirao, a Zvonić, kojeg je Jusufbegović na poluvremenu uveo u igru, postiže gol za 1:1.

Nedugo zatim Krajnc šutira malo pored gola, a u 56. minuti novi nestvaran promašaj Haskića. Divno ga je pronašao Krajnc na sedam metara od gola, a on loptu šalje visoko preko prečke. Užasna noć Haskića.

Zvonić je u 61. minuti mogao i do drugog gola, ali ovaj put je ipak bio neprecizan.

Prvi put Široki u nastavku prijeti u 69. minuti preko rezerviste Kuprešaka, čiji centaršut kupi Hadžikić.

U 81. minuti Haskić konačno uspijeva uputiti šut u okvir gola, ali Tomić to brani bez problema.

Do kraja je ostalo 1:1.