KVALIFIKACIJE ZA EURO

Blijedo izdanje Zmajeva na Bilinom polju: Lihtenštajn je apsolviran, ali protiv Islanda moramo mnogo bolje

Zmajevi su u blijedom izdanju na kraju ipak slavili sa 2:1.

(Patria) - Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju u Zenici savladala selekciju Lihtenštajna u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su u blijedom izdanju na povratničkom debiju selektora Mehe Kodre slavili sa 2:1.

Do kraja susreta bukvalno smo morali da strepimo za pobjedu protiv jedne od najslabijih selekcija Evrope i svijeta.

Već u 3. minuti bh. fudbaleri došli su do prednosti. Bilbija se sjajno snašao i asistirao za Džeku, kojem nije bilo teško pogoditi sa desetak metara.

Nastavio je bh. tim s napadima i nakon vodećeg gola, ali nije kreirao ozbiljnije šanse do 18. minute.

Tada je sjajno kontranapad istrčao Bilbija, proigrao je Džeku, koji prebacuje golmana gostiju. Lopta je išla pored gola, ali je u isti skreće Luchinger.

U 21. minuti cijelo Bilino polje aplaudiralo je igraču Lihtenštajna Wolfingeru. Nakon jednog kornera njegovog tima dočekao je loptu na volej i sa 20-ak metara postigao spektakularan gol.

Dobio je ovacije oko 6.000 prisutnih navijača.

Primljeni gol nije donio paniku u redove Zmajeva, ali nisu ni kreirali neke nove prilike do kraja prvog poluvremena, te je ostalo 2:1.

Prvu priliku u nastavku imao je Bilbija nakon kornera u 50. minuti, ali Buchel je odbranio.

Nakon toga se nastavila uspavanka koju je nakratko prekinuo pokušaj Lihtenštajna u 61. minuti, ali nije došlo do promjene.

Gotovo ništa vrijedno pomena nismo vidjeli do kraja utakmice. Strepili smo da ne bi "zalutala" neka lopta iza leđa Šehića, ali na svu sreću, to se nije desilo.

U 96. minuti gosti su imali jedan slobodnjak, dobro su centrirali, ali na sreću nije bilo veće opasnosti.

Na kraju je ostalo 2:1 i Zmajevi su upisali tri nova boda.

U ponedjeljak BiH gostuje Islandu, a nema sumnje da s ovakvom igrom tamo neće moći do pozitivnog rezultata, piše SCsport.