DAVIS CUP

Bh. teniseri pred porazom od Njemačke u Mostaru

(Patria) - Davis Cup selekcija Njemačke nakon prvog dana susreta Prve svjetske grupe protiv bosanskohercegovačkih tenisera vodi rezultatom 2:0.

U prvom meču danas je u Mostaru od Nermana Fatića bio bolji Daniel Altmaier (7:6, 6:2), a potom je poraz upisao i Damir Džumhur.

Nad najboljim bh. teniserom prilično lako slavio je Yannick Hanfmann rezultatom 6:2, 6:1. Meč je trajao sat i 25 minuta.

Treba reći i da je Džumhur imao problema s povredom početkom drugog seta. Tražio je i medicinski time-out, nakon kojeg je stisnuo zube i završio meč.

Sutra od 10.30 sati igra se meč dublova. Za BiH će nastupiti Mirza Bašić i Nerman Fatić, dok će za njemački tim igrati Kevin Krawietz i Tim Putz.

Njemačku još jedna pobjeda dijeli od izborenog ostanka u elitnoj Svjetskoj grupi Davis Cupa, a BiH će za to morati sačekati novu priliku, piše SCsport.