KONFERENCIJSKA LIGA

Zrinjski u Mostaru poveo pa izgubio od Legije iz Varšave

(Patria) - Fudbaleri Zrinjskog poraženi su večeras u Mostaru u 3. kolu Konferencijske lige od Legije iz Varšave.

Poljski klub slavio je rezultatom 2:1, a do trijumfa je došao nakon preokreta.

Na otvaranju utakmice odmah je uslijedio prekid jer su navijači Zrinjskog na teren ubacili baklju, zbog čega će mostarski klub sigurno biti kažnjen od UEFA-e.

Legia je imala veći posjed lopte na startu utakmice, ali prijetila je samo šutem Celhaka u uvodnih dvadeset minuta.

Prvu veliku priliku vidjeli smo u 21. minuti, kada Ribeiro sa sedam metara šutira glavom, ali Marić odlično brani.

Do vodstva Zrinjski stiže u 30. minuti, a viđena je uobičajena kombinacija Ćorluka i Bilbije. Bek Zrinjskog je centrirao s desne strane, a Bilbija glavom pogađa za 1:0, piše SCsport.ba.

Međutim, slavlje Plemića nije dugo trajalo. U 32. minuti jedan ubačaj s desne strane u svoju mrežu posprema Jakovljević za 1:1.

U 43. minuti Ćorluka je zaprijetio sjajnim udarcem, ali odbranio je golman gostiju.

Mirno je bilo na otvaranju drugog dijela, a u 52. minuti tišinu prekida gol Ćužea. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Mogao je bh. prvak do gola i u 59. minuti. Bilbija je prebacio loptu glavom na drugu stativu, ali je tamo ne stiže Jakovljević.

Do vodstva Poljaci stižu u 62. minuti. Nakon centaršuta s lijeve strane divno glavom pogađa Kramer za 1:2. Prvobitno je gol bio poništen zbog ofsajda, ali sudije u VAR sobi su utvrdile da nije bilo nedozvoljene pozicije.

U 68. minuti je Zlomislić podvalio loptu za Malekinušića koji izlazi sam pred Hladuna i matira ga za 2:2. Međutim, gol je poništen nakon intervencije VAR sudija zbog ofsajda.

Rendulić je u posljednjih dvadeset minuta bacio sve karte u napad, ali nije uspio da dođe do poravnanja i boda.

Najbolju šansu je u 95. minuti imao Radić nakon kornera, ali poslao je loptu preko prečke.

Ostalo je 1:2 za poljski sastav.