LIGA PRVAKA

Prvi polufinalni okršaj Bayerna i Reala završen bez pobjednika

(Patria) - Završena je prva utakmica polufinalnog okršaja UEFA Lige prvaka između minhenskog Bayerna i madridskog Reala.

Na kraju pobjednika nije bilo a susret je završen rezultatom 2:2.

Već u prvoj minuti vidjeli smo odliču priliku za Bayern. Sane se nakon dodavanja Kanea našao sam pred golmanom gostiju iz Madrida ali je potonji izašao kao pobjednik iz tog duela. U šestoj minuti je i sam Kane imao dobru priliku, ali Lunin ponovo dobro brani, da bi minutu poslije ponovo Sane šutirao, ali ovoga puta preko gola.

Jedan od uzbudljivjih momenata smo vidjeli u devetoj minuti. Kane je šutirao gotovo sa same sredine terena, želeći da iznenadi Lunina, ali lopta odlazi malo preko njegovog gola. Uslijedile su potom dvije prilike koje je imao Musiala, u 12. i 15. minuti, ali oba puta je bio neprecizan.

Međutim, i pored dominacije Bayerna u uvodnom dijelu utakmice, Real je bio taj koji je došao do prednosti. U 24. minuti Vinicius Junior pogađa nakon lijepe asistencije Kroosa za 0:1.

Time je pritisak Bayerna i splasnuo. Imali su “Bavarci” više loptu u svome posjedu, ali nije bilo pravih prilika, sve do 42. minute. Kane je tada šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara ali lopta odlazi pored gola. U 45. minuti je na drugoj strani, također iz slobodnog udarca, šutirao Rodrygo, ali lopta pogađa živi zid.

To je bilo sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu prve utakmice polufinala UEFA Lige prvaka.

Drugo poluvrijeme je počelo jednako mirno kako je završeno i prvo, a prvu ozbiljnu priliku bilježimo u 51. minuti kada je Kroos šutirao nakon lijepog dodavanja Bellinghama, ali Neuer je bio dobro postavljen i zaustavlja njegov udarac.

Dvije minute kasnije Bayern dolazi do izjednačenja. Leroy Sane je odlično prošao po desnoj strani, šutirao je i poslao loptu u mrežu za 1:1.

Nisu se gosti oporavili ni od tog pogotka, a uslijedio je novi šok. U 56. minuti Musiala je oboren u šesnaestercu, a glavni arbitar Clement Turpin pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Harry Kane sa preokret “Bavaraca” i oduševljenje na tribinama “Allianz Arene”.

Nije se Bayern zaustavio ni nakon preokreta. Nastavili su dominirati na terenu, odnosno polovini terena koja je pripadala “Kraljevskom klubu”. U 66. minuti Kane se našao u odličnoj prilici ali je izblokiran u posljednjem trenutku. Minutu poslije Dier je šutirao nakon kornera ali Lunin brani.

U 79. minuti bilježimo i odličnu priliku za Real Madrid. Vinicius je primio jednu loptu u šesnaestercu, namjestio se i šutirao, ali Neuer zaustavlja njegov udarac.

U 82. minuti Real Madrid dolazi do izjednačenja, i to iz penala. Prethodno je Rodrygo prodro u šesnaesterac domaćih, Kim Min-Jae ga naivno ruši, a Turpin ovoga puta pokazuje na bijelu tačku u korist gostiju. Siguran izvođač penala bio je Vinicius Junior za 2:2 i svoj drugi pogodak večeras.

Do kraja utakmice, izuzev par solo prodora Gnabryja nismo vidjeli ništa ni na jednoj strani. Sigurno je tome uticao i umor od vrlo visokog tempa utakmice, ali i prevashodno čuvanje vlastitog gola. Tako je bez pobjednika okončan prvi polufinalni okršaj u UEFA Ligi prvaka ove sezone.

Uzvratni susret je na rasporedu 8. maja na “Santiago Bernabeu” u Madridu. Sutra, 1. maja, od 21:00 na rasporedu je i prva utakmica drugog polufinalnog duela između Borussije Dortmund i Paris Saint-Germaina.

#sport #Bayern #RealMadrid #UEFA #LigaPrvaka #ViniciusJunior #HarryKane #AllianzArene #Vinicius #Kroos #Neuer