LIGA PRVAKA

Minimalan trijumf Dortmunda nad PSG-om

(Patria) - Borussia Dortmund večeras je u prvom polufinalnom susretu Lige prvaka na svom stadionu savladala ekipu Paris Saint-Germaina (PSG) rezultatom 1:0.

Pobjednički pogodak za domaći tim postigao je Niclas Fullkrug u 36. minuti susreta.

Borussia i PSG odigrali su sjajnu utakmicu na Signal Iduna Parku, sa pregršt prilika, a pravo je čudo što su gledaoci vidjeli samo jedan gol.

Parižane je poraza koštala spora i neinventivna igra u prvom poluvremenu, a Borussia je zasluženo došla do pobjede.

Njemački sastav je bolje i opasnije započeo utakmicu, a u 13. minuti golman PSG-a Gianluigi Donnarumma odlično brani pokušaj iz blizine Marcela Sabitzera.

Zatim se dvadesetak minuta nije događalo ništa, da bi završnica u potpunosti pripala njemačkom sastavu.

U 36. minuti domaćini su poveli. Fullkrug je primio odličan pas od Schlotterbecka u šesnaestercu i izbio sam pred golmana. Šutirao je jako i prizemno u desni ugao i zabio.

Borussia je mogla povećati vodstvo u 44. minuti, ali je udarac iz blizine Sabitzera opet odbranio Donnarumma.

U nastavku je francuski prvak bitno ubrzao igru u potrazi za izjednačenjem. U 51. minuti PSG nije imao sreće jer je u istom napadu dvaput pogađao stativu.

Prvo je Mbappe s lijeve strane pogodio suprotni okvir gola, a u nastavku akcije Hakimi s desetak metara pogodio drugu, desnu stativu.

Pet minuta kasnije ubačaj Marquinhosa sačekao je potpuno sam Fabian Ruiz, šutirao je glavom, ali je lopta prošla pored desne stative.

Utakmica je postala vrlo otvorena na obje strane, pa je u 60. minuti odličan prodor i dodavanje Sancha okončao Fullkrug udarcem iznad gola.

Napadač Borussije je i u 66. minuti udarcem glavom iz blizine prebacio gol, a u 80. minuti je Dembele promašio šansu utakmice.

Hakimi je prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Dembelea, koji s desetak metara šalje loptu iznad gola.

Ruiz je ponovo slabim udarcem glavom upropastio četiri minute prije kraja posljednju šansu za PSG.

Revanš se igra u utorak na Parku prinčeva.