BACAČ KUGLE

Mesud Pezer jedini je atletičar iz BiH koji će nastupiti na Olimpijskim igrama u Parizu

(Patria) - Bacač kugle Mesud Pezer bit će jedini bh. atletičar na predstojećim Olimpijskim igrama Parizu, koje će biti održane od 26. jula do 11. avgusta.

Pezer do kraja juna nije uspio ispuniti zadanu olimpijsku normu od 21,5 metara, ali s obzirom da je trenutno plasiran na 19. mjestu od 32 prvoplasirana bacača kugle na svjetskoj ranking listi, plasirao se na 33. Olimpijske igre.

Tako će, prema očekivanju, ovog ljeta i treći put uzastopno nastupiti na Olimpijadi.

U brazilskom Rio de Janeiru 2016., s dužinom 19,55 metara, takmičenje je završio u kvalifikacijama i na 24. mjestu, dok je 2020. u Tokiju u finalu zauzeo 11. mjesto, s dužinom 20,08 metara.

Prethodno je u kvalifikacijama bacio izvrsnih 21,33 metra te ispunio normu za plasman u finale (norma za finale tada je iznosila 21,20 metara).

Pezer je u subotu hicem od 20,93 metra suvereno osvojio naslov državnog prvaka BiH na takmičenju u Zenici.

Prije dvije sedmice, s najdužim ovosezonskim hicem na otvorenom od 21,04 metra, slavio je i na 15. međunarodnom mitingu u Zenici.

Pezer se već zaputio na pripreme na Vlašić, gdje će se pripremati za nastup u Parizu.