EURO 2024

Turci izbacili Austriju i zakazali četvrtfinale s Nizozemcima

(Patria) - Selekcija Turske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva u fudbalu koje se igra u Njemačkoj.

Turci su u sjajnoj utakmici na "Red Bull Areni" u Leipzigu savladali Austriju rezultatom 2:1.

Izabranici Vincenza Montelle sjajno su otvorili utakmicu i već u 57. sekundi došli u vodstvo. Nakon kornera odbrana Austrije bila je smušena, što koristi Merih Demiral i zakucava loptu u mrežu, piše Faktor.ba.

Turci su prednost udvostručili u 59. minuti. Guler je ubacio iz kornera, a Demiral nadskočio svoje čuvare i zabio za 2:0.

Sedam minuta kasnije Austrija je smanjila na 2:1, a strijelac je bio Michael Gregoritsch na asistenciju Poscha.

Demiral jeste dvostruki strijelac, ali je ipak junak Turske golman Mert Gunok.

Golman Bešiktaša u 94. minuti odbranom karijere svojoj reprezentaciji čekirao je kartu za plasman među osam najboljih. Pogledajte tu bravuroznu paradu golmana turske reprezentacije.

U četvrtini finala Turska će igrati protiv Nizozemske, koja je nešto ranije deklasirala Rumuniju sa 3:0.

#aktuelno #Austrija #EURO #EURO2024 #EvropskoPrvenstvo #fudbal #Nizozemska #Njemačka #Turska