Test
... naj bi zdaj to lansiral po medijih, cilj pa diskreditacija Prebiliča in Šumija. (foto: Bobo)
Verjetno res ni naključje, da sta sporočilo Komisije za preprečevanje korupcije o začetku preiskave predsednika vlade in Svobode Roberta Goloba zaradi afere Karigador ter objava intervjuja z evropskim poslancem in pretendentom za novi-stari obraz levice Vladimirjem Prebiličem na Žurnalu24 (ki praviloma ne prinaša daljših tekstov in ga na politični sceni tudi ne berejo kot redno čtivo, zato objava tega intervjuja točno na tem portalu tudi ni ravno neko naključje) prišla na isti dan, minulo sredo. Hja, sredinemu sporočilu KPK, čeprav nam tudi Prebilič med intervjujem precej direktno pove, da se strici iz ozadja (beri: Milan Kučan) sicer še niso povsem odločili zanj, nekateri že lucidno pravijo "depeša za Prebiliča", a hkrati Prebilič sporoča, da razume, da je Goloba strah.
Toda če sta Prebilič in Robert Šumi (predsednik KPK) nad Goloba prišla v paketu, bo - tako zdaj kaže - tudi Golob vrnil pa

test
Na podlagi naših uradnih poizvedovanj so nam iz Specializiranega državnega tožilstva potrdili, da je o kazenski ovadbi tožilske kolegice Mateje Gončin odločal oziroma odločil Luka Virant, okrožni državni tožilec posebnega oddelka SDT, vendar po predhodnem vpogledu vodje posebnega oddelka SDT Mojce Gruden. Slednje, kot pojasnjujejo na SDT, "v skladu z 89. in 90. členom Državnotožilskega reda, ki določata, da mora državni tožilec v zadevah posebnega pomena pred odločitvijo o zavrženju ovadbe, osnutek sklepa o zavrženju skupaj s spisom predložiti na vpogled vodji".
Na sedežu SDT pa niso pripravljeni pokazati Virantovega sklepa o zavrženju ovadbe, ki jo je spisala Mateja Gončin. Takole odgovarjajo:
"Vašo zahtevo za posredovanje sklepa o zavrženju razumemo kot zahtevo po ZDIJZ, katero je v skladu s sodno prakso (sodba Vrhovnega sodišča RS, št. X Ips 4/2020 z dne 27. 5. 2020) potrebno obravnavati na podlagi prvega odstavka 181. člena Zakona o državnem tožilstvu, ki dovoljuje vpogled v spis in

ttt
"Kaj torej dela slovenska desnica narobe, mora ugotoviti sama. Kar počne sedaj, pa je, po naši skromni in pristranski oceni, bolj podiranje z ritjo tega, kar naredi glava, in pristajanje na recepte in rešitve, ki so pravo nasprotje tega, za kar se slovenska desnica ima in kar je smisel njenega obstoja."
Piše: Aljuš Pertinač*
Trenutno nas pesti gripa, zato je čas, da se pogovorimo o resnih stvareh. Čas je, da se pogovorimo o tem, kaj dela slovenska desnica narobe?
Slovenija je, tradicionalno gledano, precej konservativna družba. Od razvoja političnih strank pri nas v 19. stoletju pa vse do začetka 2. svetovne vojne so prevladovale konservativne politične sile. Če človek pomisli na to, kaj je pomenila Slovenska ljudska stranka na teritoriju današnje Slovenije pred letom 1941, in za primerjavo vzame današnjo SLS, ki je, no, to, kar pač je, se mu milo stori. Roko na srce, milo se nam stori tudi, če se spomnimo na SLS v času vodenja bratov Podobnik in aktualno stanje omenjene stranke.
Seveda,

Bravo Tino
Piše: Tino Mamić
Človek se zelo hitro nauči, že kot otrok, da na svetu živijo materialisti in idealisti. Eni, ki vse presojajo sebično, drugi, ki delajo tudi za skupno dobro. Eni, ki govorijo, a v trenutku odločitve zatajijo, in drugi, ki se izpostavijo in žrtvujejo v skupno dobro.
Spominjam se, kolikokrat smo se kot mulci kaj dogovorili in dogovor sklenili celo z rokovanjem in kako otroško prisego. Kot je sekanje rok s strašljivim izrekom "oče-mati-smrt". A kolikokrat so se vsi ti dogovori izkazali za prazne marnje! Posebno se je to rado izjalovilo, ko smo se dogovorili, da bomo skupaj pretepli kakega močnejšega ali starejšega pretepača, da se ne bo več znašal nad nami. Kako se v takšnih primerih solidarnost v delčku sekunde razblini. Mahoma izgine, kot bi je nikoli sploh ne bilo.
Zgodilo se mi je nekoč, da smo tako napadli agresivnega sošolca. Preventivna vojna se temu reče v politiki. A sem ostal sam. V njegovo veliko začudenje, saj sem imel precej manj kilogramov kot on, in to v o
