
Znati igrati na glasbilo si želi marsikdo, a le redki imajo srečo, da se rodijo s talentom, ki je potreben za uspeh na tem področju. Nadarjenost je razlog, da se večina glasbenikov ne nauči igrati le na en instrument, temveč vztraja pri obvladanju več različnih glasbil. Kljub raznoliki izbiri glasbil je veliko takih, ki se odločijo za trobilo.
Recept: talent + vaja = uspeh!Žal samo talent ne zadostuje na poti do profesionalne glasbene kariere. Zelo pomembna sta tudi vaja in trdo delo. Ne gre niti brez posluha, ki pa mora biti podprt s teoretičnem znanjem, ki ga pridobite v glasbeni šoli.
Izbira pravega trobilaTudi izbira glasbila ima svojo ceno. Če boste izbrali trobilo, ki vam ne bo ustrezalo, ne boste imeli veselja za vajo, instrument pa bo zapakiran v svojem kovčku obležal v kotu stanovanja. Glasbene trgovine ponujamo trobente, baritone, pozavne, rogove, tube ... a njihov nakup ni šala, saj je za nakup kakovostnega trobila treba »razbiti prašička«. Razmislite torej, katero glasbi

Flavte veljajo za eno izmed prvih glasbil, pri izdelavi katerih je bil vpleten človek. Prve so bile narejene iz vrbovega lesa, bambusovih palčk in podobnih materialov.
V 17. stoletju pa je flavta prvič dobila zaklopke in obliko, po kateri jo prepoznamo še danes. Kovinske prečne flavte se uporabljajo kot solistični ali orkestrski instrument.
DihanjeZa igranje na flavto je potreben globok vdih, ki mu sledi neprestano dihanje. Ustnice morajo biti medtem oblikovane v rahel nasmešek. Med izdihom se oblika ustnic ne sme spremeniti.
Spreminjanje višine tonaVišina tona je odvisna od hitrosti dihanja med pihanjem. Hitrejša sapa bo ustvarila višji ton, počasno dihanje pa bo vplivalo na ustvarjanje nižjih tonov. Ne glede na to, ali igrate visoke ali nizke tone, pa je natančna intonacija izjemno pomembna.
Prečna flavta Yamaha YFL-272
Zagotovili si jo boste z igranjem na Yamahino prečno flavto YFL-272, ki se ponaša tudi z visoko kakovostjo in preciznostjo pri izdelavi ter izjemno odzivnostjo tip