Tepcu Šurli je uspelo razmontirati revijo Reporter. Zadnji naj ugasne luč.
Ko je Silvester Šurla, odgovorni urednik revije Reporter, maja 2022 objavil knjigo z naslovom z naslovom Ozadje Reporterja in Maga, se je hitro videlo, da je njegovo pisanje namenjeno predvsem takratnim dnevnopolitičnim potrebam, zato knjiga niti slučajno ni mogla postati uspešnica, pravzaprav je tistim redkim, ki s(m)o jo vendarle prebrali, še največ povedala o avtorju samem, zlasti o njegovem karakterju (redke so namreč "avtobiografije", ki na tristo straneh premorejo toliko sprevrženih "dejstev", laži in sprenevedanja kot tale Šurlova, pa tudi besa do nekaterih nekdanjih kolegic ali kolegov, celo do tistih, ki so mu stali ob strani, ko ga je načela huda bolezen; hja, še zdaj že pokojnega Danila Slivnika je potunkal). Zato pa toliko več o Reporterju, resničnem ozadju te revije in seveda tudi o Silvestru Šurli pričajo uradni dokumenti iz sodnega primera Biserke Karneže (Cerjak), dolgoletne novinarke Maga in Reporterja, ki je tožila dejanske lastnike Reporterja (Odlazkovo podjetje Sal
Pa mi smo res debili. Dajmo naslednjič žrebat parlament, vlado, ministre…
Skrivnosti, zakaj je ministrstvo za javno upravo 17. novembra lani na transakcijski račun slikarja Arjana Pregla, samozaposlenega v kulturi, nakazalo točno 8.800 evrov, ni več. Pregl se je - ob tem - sicer zavil v molk, je pa zato omenjeno ministrstvo zadevo pojasnilo. Golobova vlada je namreč prek ministrstva za javno upravo od Pregla odkupila tri njegove slike ("umetniška dela", ki naj bi "visele" prostorih upravne enote v Rušah (blizu Maribora).
Uradna pojasnila ministrstva za javno upravo objavljamo na koncu članka.
Čeprav je šlo, po navedbah tega ministrstva, za tako imenovani anonimni javni razpis, pa tukaj vendarle obstaja senca določenega dvoma. Zakaj? Prvič, kako je z javnimi razpisi, itak vemo, poglejmo samo aktualni zloglasni primer nakupa sodne stavbe na Litijski 51. In drugič, Arjan Pregl, ki je na tem razpisu, kot vidimo, sam pobral polovico denarja, ki je bil na voljo (17.200 evrov, pri čemer je imel tudi najdražjo posamično sliko, "Metulj", za 4.200 evrov), namreč ni sam
Ljubljana je postala pod Jankovićem navaden CIGANLUK.
Precej bizarni in predvsem piarovski prispevek o tem, "kdo želi zastrupiti odnose med ljubljanskim županom Zoranom Jankovićem in predsednikom vlade Robertom Golobom", objavljen v sinočnji oddaji 24ur na Pop TV ...
... in dejstvo, da Gibanje Svoboda po torkovih hišnih preiskavah neverjetno aktivno brani Jankovića, bi lahko potrjevalo navedbe naših virov iz Svobode, ki pravijo, da Janković (tokrat) ni vedel, da k njemu prihajajo kriminalisti in da je bil zato na Roberta Goloba - "besen". Slednji pa se je - tako isti viri - potem pri Jankoviću izgovarjal in opravičeval, da je bil takrat, torek, sreda, četrtek, vrača se šele danes, spomnimo, v Londonu, kjer sta skupaj s Tino Gaber praznovala njegov (Golobov) 57. rojstni dan. In zato je včeraj, še posebej zrežirano za Pop TV, prišlo do eksplicitne podpore posameznih vidnih politikov Golobove stranke - po njihovem mnenju odličnemu županu Jankoviću.
Tako aktivna podpora Svobode županu Jankoviću pa je analitično še
Super kolumna!
V letu Svobode je narod na račun "samodanijanša" s stisnjenimi zobmi prenašal, da se je Golob v glavnem ukvarjal s Tino, Tina pa z vladnimi politikami, predsednica državnega zbora s petjem in boksom, predsednica republike pa s poslovanjem svojih podjetij in kopičenjem nadomestil za svojega soproga, drugega največjega tajkuna v zgodovini samostojne Slovenije.
Piše: Aljuš Pertinač*
Prvo leto Svobode je po eni strani minilo bliskovito hitro, po drugi strani pa se je vleklo kot jara kača. Od kod ta dvojnost, se boste vprašali? Preprosto, ko je Svoboda, enostavno ne veš več, pri čem si. To vemo vsaj že od legendarne Partljičeve Moj ata, socialistični kulak. In s tokratno Svobodo ni nič drugače.
Po eni strani je prvo leto vladavine Svobode minilo bliskovito hitro, ker na oblasti ni (več) Janeza Janše. Ko vlada Janša, se vsak dan njegovega vladanja zdi kot en mesec Svobode. To pa zato, ker Janša a) praviloma v enem dnevu naredi več (dobrega ali slabega, o tem se pač pri nas nikoli ne bomo vsi s
Jooooj, nesposobni telebajski!!!
Naše informacije o tem, zakaj je Luka Lukič odstopil z mesta vršilca dolžnosti glavnega inšpektorja za delo, ki jih je avtor teh vrstic včeraj tudi objavil na twitterju (ker mu - Lukiču - menda že drugič ni uspelo opraviti strokovnega izpita za inšpektorja, kar je tudi formalni (oziroma zakonski) pogoj za imenovanje na to vodilno delovno mesto s polnimi pooblastili - več na tej povezavi), so očitno točne, čeprav jih Lukič, pristojno ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ali stranka Levica skoraj zagotovo ne bodo (nikoli) javno priznali, ministrstvo in inšpektorat za delo pa se bosta sklicevala na varstvo osebnih podatkov.
A da bo škandal še večji (saj že to, da mu - menda - že dvakrat ni uspelo opraviti izpita, več kot ogromno pove o kadrovski politiki Levice ter sposobnostih in intelektualnem dometu nekaterih vodilnih vladnih kadrov, pa toliko imajo sicer za povedati o strokovnih referencah), pa bodo očitno le poskrbeli: po naših najnovejših informacijah naj
Končno nek premik na desni strani.
Povabilo italijanskega predsednika Sergia Matarelle prejšnjemu slovenskemu predsedniku Borutu Pahorju, naj se mu pridruži na nedeljskim finalu Giro d'Italia v Rimu, ne pa aktualni predsednici države Nataši Pirc Musar, zagotovo presega znano Pahorjevo športno navijanje, še zlasti za Primoža Rogliča, veličastnega zmagovalca letošnjega Gira, ali pa simboliko fascinantne Rogličeve zmage na Svetih Višarjah. Ne, šlo je za vidno diplomatsko zaušnico aktualni slovenski (zunanji) politiki, nabiti s kulturnim bojem in ideološkimi spopadi, kjer vsak Italijan tako ali drugače obvelja za "fašista" (berite na primer novinarko in zunanjepolitično ekspertko Sašo Vidmajer v sobotnem Delu), čeprav, vemo, se Milan Kučan, ki želi s Pirc Musarjevo čim prej ustvariti pozabo - njemu tako osovraženega - Pahorja kot "predsednika vseh Slovencev", zaradi tovrstnih klofut iz tujine ne sekira preveč, saj je zanj(e) edino pomembno, da so zadeve dovolj kontrolirane doma.
Na drugi strani je zanimiva najnovejša Pahorj
Eden redkih normalnih politikov!! Mmoj glas ima!
Da Anže Logar, poraženi kandidat na nedavnih predsedniških volitvah in poslanec SDS, kraljuje v vseh - objavljenih - anketah javnega mnenja, ki merijo (ustvarjajo?!) priljubljenost posameznih politikov, že vemo, toda obstajajo tudi ankete, ki niso javno objavljene. Ker so narejene za interno uporabo, običajno za posamezne politične stranke ali vlado.
Prav tako je že jasno oziroma zelo verjetno, da bo Logar slejkoprej, če ne kmalu, pa tik pred prihodnjimi parlamentarnimi volitvami, ustanovil svojo stranko in šel z njo na volitve (vir: 5 ključnih točk Anžeta Logarja). Zato anketa, katere ključne dele objavljamo v nadaljevanju, še toliko bolj trese zakulisje politične scene. Gre sicer za anketo agencije Episcenter, datirano na konec lanskega decembra oziroma letošnjega januarja, za potrebe ene od političnih strank. In ker gre za interno anketo, je - morda prav zaradi tega - še toliko bolj zanesljiva:
- Anžetu Logarju, kot vidimo, kaže do 36 odstotkov ("verjetnost izbire"), njegov "zaneslji
Tudi če bo Golob sestavil vlado s KUL partnerji, bo to katastrofa za Slovenijo. Ker to epizodo smo imeli čast gledati ko je šarec telebajsek prevzel vajeti.
Dan po tem, ko je Robert Golob (Gibanje Svoboda) na podlagi samotestiranja razglasil, da je pozitiven na koronavirus, se umaknil v domačo izolacijo, politično kampanjo pa nadaljuje prek spleta (zooma, skypa) in njemu naklonjenih medijev, so se praktično vse njegove navedbe o razkritem bančnem računu v Romuniji dokumentirano že sesule v prah laži in spirale sprenevedanja.
Poglejmo nekatere ključne podrobnosti:
- Golob je za časnik Delo, ki se zdaj tudi dokončno in nedvoumno vzpostavi kot neuradno glasilo Roberta Goloba in stranke Gibanje Svoboda, 17. aprila povedal, da je bil bančni račun v Romuniji (ki naj bi, tako, spomnimo, razlaga Golob, odprt na podlagi kraje njegove identitete) odprt leta 2018, no, dva dni kasneje, za RTV Slovenija, pa Golob pove, da je bil račun odprt že leto prej - 2017?!
- Včeraj popoldne pa Golob za Delo pove, da mu avstrijska Raiffeisen Bank v Romuniji, ki jo Golob pred dnevi kar javno obtoži, da je sodelovala (?!) pri odprtju računa ob kraji identitete
Vrhovno sodišče bi bilo potrebno ta trenutek razpustiti in postaviti na novo. Zalega negativne selekcije ni ne kompetentna niti strokovna. Se huje pa je to, da mislijo, da počnejo lahko kar jim pade na bebav um.
Vse kaže, da držijo naše ocene o tem, da je skrita avtorica več kot samo spornega tvita vrhovnega sodišča o tem, da so sodbe zoper tiste, ki jih šele namerava tožiti vrhovni sodnik Branko Masleša*, že napisane (plačali bodo odškodnine, več na tej povezavi), gospa Tina Brecelj, vodja službe za odnose z javnostmi na vrhovnem sodišču.
To bi lahko potrjevala tudi ponedeljkova (6.12.) pisna komunikacija med vrhovnim sodiščem in lokalnim portalom Glas Trebnje ...
... ki jo je podpisala že omenjena služba pod vodstvom Brecljeve, vsebina tega elektronskega sporočila pa je identična več kot spornemu tvitu vrhovnega sodišča.
Vendar Tina Brecelj ni zgolj navadna uradnica vrhovnega sodišča, ampak nekdanja državna sekretarka na ministrstvu za pravosodje, med vlado Mira Cerarja, ko je bil minister za pravosodje Goran Klemenčič, in zasebna partnerica medijsko znanega vrhovnega sodnika Miodraga Đorđevića, sicer nekdanjega soproga vrhovne sodnice in bivše podpredsednice vrhovnega sod
Hahahaha, izmed vseh kandidatov, zaposlijo 2 novinarja. Ja, to je pa bolano. Novinarja zmagovalca na razpisanem delovnem mestu za revizorja. Bravo!
Naše informacije, ki smo jih pred časom objavili na twitterju, da naj bi se na računskem sodišču zaposlila dva "naša" novinarja, Viki Twrdy iz informativnega programa TV Slovenija, in Tina Kristan, novinarka 24ur na Pop TV, so se izkazale za točne.
Toda pozor: oba omenjena novinarja se na računskem sodišču nista zaposlila kot tiskovna predstavnika ali sodelavca v službi za odnose z javnostmi, ki jo na računskem sodišču že dolga leta vodi svetovalka Helena Lovše, kar bi sicer lahko pričakovali, če so jih že zaposlili, ampak kot svetovalca vrhovnega državnega revizorja.
Uradno sta se zaposlila tako, da sta se prijavila na javni razpis, objavljen na zavodu za zaposlovanje, že 4. novembra 2020, po končanem natečajnem postopku, pa sta bila prav onadva izbrana med 24 prijavljenimi kandidati. Na računskem sodišču pravijo, da bosta novozaposlena novinarja, citiramo, "sodelovala v revizijskih skupinah pri iz
Predlogi
eMesto
@emesto
ODPRITE SVOJO PAMETNO SPLETNO STRAN ALI TRGOVINO IN SE POVEŽITE V PAMETNA MESTA ↦ Platforma eMesto je namenjena povezovanju v lokalnih skupnostih. ↦ Vašo pametno stran in trgovino povežemo v omrežje do 212 pametnih mest. ✔ Vse informacije so vam na voljo na telefonski številki: 031 796888
evropske volitve 2014
@evropske.volitve.2014
Matevž Golavšek
@matevz.golavsek