Članek
IZZA (krščanskega) KONGRESA
Objavljeno Nov 20, 2016

 IZZA (krščanskega) KONGRESA

(pred 1 obletnico požlahtnenja stranke NSi)

          Na kongresu NSi-krščanskih demokratov je Ljudmila Novak v govoru, ki je trajal skoraj uro in pol med drugim tudi rekla: avtobus z imenom Slovenija , ki ga pooseblja Cerarjeva SMC ne smemo ovirati, na njem  naj bi bili POTRPEŽLJIVI, MIROLJUBNI POTNIKI, ne pa zavirači. To je bistvo njenih besed. Če to združimo še z desetletja staro maksimo Lojzeta  Peterleta , da JE TREBA BITI ZRAVEN, potem pridemo do dovolj povedne slike NSi po pravkar končanem kongresu. Očitno je stranka, izgubila voljo in motiv za nadaljevanje pomladne usmeritve, s tem pa tudi posluh za potrebe svojih volivcev. Kriza Nove Slovenije tako v celoti razkriva krizo Slovenije kot države.   

               Kongres je bil pre-lomen, ni bil prelom, ampak polom

       Do skrajnosti poudarjen in z vseh strani »pohvaljen« ekonomski program NSi - kar so na kongresu tako poudarjali, je očitno  žal skrajni domet te stranke. Pa še to, kar je bilo povedano ni dosežek njenih ljudi, pač pa »možganskega trusta« iz kroga Rada Pezdirja in Janeza Šušteršiča. Žal NSi v svojem ultra ekonomističnem pristopu, povsem ignorira  pomembnejše ali enako pomembne  teme: človekove pravice, nespoštovanje zakonov, prevladujočo medijsko puščavo,  reformo pravosodja, vladavino prava ter vsesplošno nedelovanje demokracije. Posebno poglavje pa je zgolj deklarativno kritični odnos NSi do polpretekle zgodovine. Kljub visoko zvenečim besedam sočutja z žrtvami, ki smo jih slišali na kongresu, pa o odgovornosti za žrtve ni  govoril nihče. S tem se nakazuje, da bo NSi dokončno in dejansko postala  del levice, oziroma že POSTAJA ŽLAHTNA DESNICA. Takšna, kakršno si je že od nekdaj močno želel  Milan Kučan. Skratka tako imenovana krščanska stranka je s tem vse manj krščanska, pač pa vse  bolj kolaborantska pripadnica režima. Dobili smo NSK - Neue  slowenische Kunst, NKS – Novo kolaborantsko stranko, ki bo sicer nergaška, včasih razumno kritična,  ne bo pa nikoli alternativa ničemur. Bo samo z drugega zornega kota – podobno kot Združena levica, ekonomistično naravnani deklarativno desni nagajivi raček.  

       Protikandidat Aleš Hojs, ki je na večino tega  opozoril, je kot vemo ostal v manjšini.  Opozoril je delegate, da se vodstvo obnaša kot da je v državi vse v redu, le nekaj delovnih mest je treba pridobiti.

       Kriza v Sloveniji je vrednostna, sistemska in institucionalna, nova predsednica pa je kljub temu izjavila, da institucij v državi ne bi smeli napadati. Desetletja staro prizadevanje Lojzeta Peterleta poudarjeno v geslu »VAŽNO JE DA SMO ZRAVEN«, je s tem kongresom dobilo novo reinkarnacijo. Stranka je postala stranka ZA ZRAVEN – za peto kolo vladne koalicije. Izgubila je svoj obraz in je podlegla največji stranki, ne v opoziciji - pač pa v poziciji. Podlegla je SMC - stranki brez obrazov ali brez-obrazni stranki. Kljub temu, da so nekateri poslanci NSi v DZ odpirali pomembne teme, je bolj pomembno vedeti katerih tem niso odpirali ali so se jih v velikem loku izogibali.

     Vsekakor bo s tako držo stranka s 5 poslanci na naslednjih volitvah zdrknila pod volilni prag. Ponavljanje visokoletečih krilatic o tem, da bodo prevzeli odgovornost za državo meji na tisto:   »ko bom zrasel bom carinik na Kolpi«. Peterletov slogan  »važno je, da smo zraven« pa pomeni držati žakelj za druge.

     Kako ozko egoističen in ne nazadnje povsem nekrščanski pa je Peterletov pogled na najmanj dva politična zapornika v državi.  Ob tem se on zgolj namuzne in  za protiudarec »velikodušno« pogreje  zamere  iz preteklosti, češ da sta ga leta 1992 zrušila Janša in Pučnik.  Bog pomagaj Sloveniji, če že Novi Slovenji ni pomoči.  S takšnim Peterletom si Slovenci na domačem polju nimamo več kaj pomagati in  kar prav je, da ga je ljudstvo poslalo v Bruselj.

Potek kongresa - v duhu 2 zasedanja AVNOJ-a v Jajcu

          Kongres je bil na dan 29 novembra, verjamem da zgolj slučajno. Ni pa slučaj, njegov nedemokratičen potek. Zelo nenavadno in vsekakor globoko nedemokratično je bilo to, da so na video zaslonu 6 ur vrteli  spote, ki so promovirali obstoječe vodstvo, skoraj nič pa nasprotno stran. Govori in izjave  predstavnikov iz vrha stranke, ki so se vrteli do pol tretje ure so trajali vse do volitev. Svoj govor je predsednica zavlekla do skrajne meje in sledil je samo še pol urni od-govor Aleša Hojsa. Takoj za tem pa je že sledilo glasovanje. Obrazložitev glasov pa so si delegati lahko povedali zaupno, javno prek mikrofona pa šele – ne boste verjeli - po že končanem glasovanju. Ko bi bil tak vrstni red v DZ bi vsekakor poslanci protestirali, nastala bi afera, tukaj na kongresu pa nič.   

        To ni samo Nova Slovenija danes, to je NOVA demokracija iz predvčerajšnjih časov. Najprej agitprop , takoj za tem glasovanje. Obrazložitev glasu pa nujno zlo, prestavljena na konec, kar je izpadlo zgolj kot zvonenje po toči.  Da se temu od delegatov ni uprl nihče, pa kaže na bogaboječnost – pohlevnost ali deprimiranost  delegatov. V stilu tiste znane krščanske  molitve : »Gospod ti si moj pastir, NIČ MI NE MANJKA«.  

       Prva točka 2 zasedanja AVNOJ v Jajcu leta 1943  je bila: ODSOTNI SO PRISOTNI – manjkalo je namreč 60 % delegatov. Po huronskem ploskanju  temu genialnemu   sklepu so delegati AVNOJ-a glasovali samo še z jakostjo aplavza -  decibeli. Tako se je pred 71 leti začela demokracija. Zato demokratični zdrs Nove Slovenije na dan 29.novembra 2014 niti  ne preseneča. Preseneča pa to, da tega zdrsa  v Sloveniji verjetno  noben medij ne bo niti opazil, še manj zapisal in problematiziral. 

      Nedemokratični nastavki v NSi so sicer bili vidni že prej, posebej pri mladem in ambicioznem Toninu, ki se je poleti 2013 na vse kriplje trudil, kako bi referendumske pobude že v kali onemogočil ali zatrl. Bil je namreč predlagatelj fantastične določbe, da naj bi bilo za referendumsko pobudo potrebnih 10.000 overjenih podpisov. Na koncu je »demokrat« Tonin popustil na 5.000. To, da bi se ti podpisi po njegovem šteli v končno kvoto za referendum, ne spremeni značaja te ovire, ki je v tem, da se vstopni prag tako  zviša, da niti pomisel na referendum  ne bi bila  več realna. Velik prispevek  NSi k zapiranju arhivov pa je še bolj zgodovinski in je ljudem že dobro znan.

        Zdaj je dan D mimo. Milan Kučan - Plavi in Borut Pahor – Zeleni, bosta lažje spala, niti tablet jima ne bo treba jemati. Za to bo poskrbela ŽLAHTNA Nova Slovenija.   

      Glede na povedano lahko zaključimo, da Nova Slovenija ni več stranka demokratičnega loka. Kongres NSi je bil prelomen, ni se zgodil prelom ampak polom njene demokratične usmeritve. Zato so dokončno nastale razmere, da se ustanovi nova stranka, ki bo skupaj s preostalim delom desnice prenovila SLOVENIJO in kot prvo uvedla vladavino prava, namesto ohole in samovoljne oblasti. Šele s tem lahko nastanejo razmere za trajni ekonomski razvoj. Demokracija in vladavina prava sta v visoki korelaciji z blaginjo. Tega Matej Tonin in Ljudmila Novak,  ne bosta očitno nikoli razumela.    

 

Ljubljana, 3.december 2014                          Vili Kovačič – državljan K.

 

 

Ne nikakor, čakam da se angažira za reforme v SODSTVU, ker je to osnova za kakršnokoli normalno funkcioniranja države.

Vili A ste skoraj 2 leti čakali in upali , da se NSi vrne pod okrilje SDS?