Odlična kolumna. Ta referendum je bil huda klofuta za levo sredinske stranke ( kot se same nazivajo, a dejansko so ekstremno leve). Prav tako je izid nad 90 % proti presenetil NSI in Demokrate, ki so po razglasitvi pristavljali svoj počen piskrček k zmagi pobudnika referenduma Hojnika. Tu se je pokazalo, da ima stranka SDS zelo sposobne mlade kadre. Poleg Hojnika tudi Zalo Tomašič, Andreja Poglajna,.., vplivnico Zalo Klopčič, podmladek SDS. Upam samo, da stari kadri ne bodo začeli brzdati in ovirati njihovo zagnanost, voljo in energijo, kar smo videli v stranki SD, pa tudi v nekaterih izven parlamentarnih strankah.
Kar pa lahko okoli osomosvojitve Slovenije rečemo, je leta pa 1991 Slovenijo napadla vojska JNA ( Jugoslovanska narodna armija), ki je delovala v okviru SFRJ, pod zastavo z rdečo zvezdo, prav tako so vojaki JNA imeli rdečo zvezdo na kapah in tankih, avionih.. Torej rdeča zvezda nima mesta na naših proslavah na teritoriju Slovenije, na nobeni proslavi in dogodku! Na yt so posnetki pričevalcev Srbov, Bosancev, Hrvatov na ozemlju kjer je potekla vojna po letu 1991, dogovori Miloševiča, Izetbegovića, Tuđmana,..njihovo kšeftanje. Tok denarja, orožja...pa v svoji knjigi Krvave Balkanske miljarde in na yt razgali Domagoj Margetič, on je tudi razkril afero Hypo banke.
In kar se kaže sedaj pod to vlado, je kontinuiteta plenjenja države in državljanov Slovenije, ki poteka od leta 1945 skoraj nemoteno do danes. Do kdaj še Slovenec?!