V Sloveniji živi v revščini in socialni izključenosti nad 400 tisoč ljudi
Za zaznamovanje in poudarek tekočega družbenega in političnega dogajanja v Sloveniji navajamo, da je premier Miro Cerar, odkar je na čelu najvišje izvršilne oblasti, pričel stvarneje in odgovorneje presojati razmere v državi. V oddaji na nacionalnem radiu je sporočil, da se vlada sooča z velikimi finančnimi težavami, ki jih bo z varčevanjem na vseh področjih in novimi obremenitvami davkoplačevalcev morda premagala, vendar ni izključil možnosti, da bo za finančno sanacijo države potrebna pomoč t. i. trojke iz Bruslja oz. iz EU. Gre za tisto znamenito ali zloveščo trojko finančnih in gospodarskih izvedencev z mednarodnimi izkušnjami in znanjem, s katero je prejšnja predsednica vlade Alenka Bratušek strašila državo in javnost ter se hkrati hvalila, da je s politiko in ukrepi svoje vlade preprečila prihod omenjene trojke, s čimer da je ubranila neodvisnost Slovenije.
Le bežno, zagotovo premalo, pa se je predsednik vlade v omenjeni zelo poslušani in odmevni oddaji javnega radia odzval na nevarnost, ki jo tudi za Slovenijo predstavlja napadalnost nove islamske države z izvorom in središčem v Siriji in Iraku. Njeni voditelji, skrajni islamisti, grozijo z napadi na vse države, ki sodelujejo z ZDA, denimo v zvezi NATO, kar pomeni, da je ogrožena tudi Slovenija. Domnevno se je nekaj Slovencev celo bojevalo v vojski islamskih skrajnežev, a ob vrnitvi v domovino zoper nje niso sprejeli sankcij, češ da za to Slovenija nima potrebne zakonodaje. Na grožnjo, ki jo skrajni islam pomeni za Slovenijo, je opozoril tudi veleposlanik ZDA pri nas Joseph A. Mussomeli. Najbolj neposreden in natančen pa je teolog, publicist in časnikar Božo Rustja. V komentarju, objavljenem v novi številki zelo razširjene revije Ognjišče, katere odgovorni urednik je, je citiral razne avtorje in njihove navedke o islamu. Navaja tudi tistega, po katerem je prerok Mohamed dejal: “Alah mi je ukazal bojevati se z ljudmi, dokler ne rečejo, drug ne sme biti češčen kot le Alah”. “Kakšen Bog je to, ki ukaže bojevanje in ubijanje? Nevarnost je zdaj, da radikalni islam rodi radikalno krščanstvo. In kakor radikalni islam nima zveze z Bogom, taka nevarnost preti tudi radikalnemu krščanstvu. Koga od kristjanov ne boli in kdo ne trpi, ko izve, da islamisti pobijajo kristjane, ropajo in zažigajo njihove hiše in cerkve, posiljujejo žene in dekleta? Vse več je pozivov h krščanskemu odgovoru, ki naj bo oster in odločen. Sedanji papež in ljudje, ki so povezani z njim, pa priporočajo drugačen odgovor: dialog z zmernim islamom. Ta bo okrepil boj za tudi zmerne muslimane in vzel moč skrajnežem ter začel sožitje med pripadniki dveh v marsičem podobnih ver”.
Dogodek večjega političnega in upravnega pomena v Sloveniji so lokalne volitve, na današnjo nedeljo, 5. oktobra. Zanje je več značilnosti, nemara izvirnih zgolj za Slovenijo. Za župane ali občinske svetnike lahko kandidirajo tudi obsojenci in osebe, ki so osumljene morebitnih kaznivih dejanj. V ti kategoriji kandidatov za nove župane spadajo Zoran Janković v Ljubljani, Franc Kangler v Mariboru, Boris Popovič v Kopru, pa Gašpar Gašpar Mišič v novi občini Ankaran. Sicer se na lokalnih volitvah v 212 slovenskih občinah v boj za župane in županje oziroma občinske ali mestne svetnike oziroma svetnice podaja skupaj kar 38.151 kandidatov in kandidatk. V Ljubljani se bo, denimo, za funkcije v lokalni oblasti potegovalo kar 1.608 kandidatov, v Mariboru, drugem največjem slovenskem mestu, pa 1.767.
beri dalje s klikom na povezavo ...