Dallas po novi bravuri Dončića že na 2:0!!
Objavljeno May 26, 2021
Dallas je storil, kar pred končnico vsekakor ni pričakoval nihče - dobil je obe prvi tekmi na gostovanju v Los Angelesu! Ponovno je bil odličen Luka Dončić, ki je dosegel 39 točk, odlično je odigral tudi Tim Hardaway Jr., dosegel je 28 točk, tudi 6 trojk, njegov rekord v končnici. Porzingis, ki je bil pred tekmo kaznovan s 50.000 dolarji zaradi obiska nočnega kluba v Los Angelesu in s tem kršenja protokolov Covid-19, je dosegel 20 točk. Luka je igral 38 minut, zadel je 5 trojk (iz 13 metov), imel je tudi 7 skokov in 7 asistenc. Ob agresivni obrambi domačinov je imel tudi 7 izgubljenih žog. Za Clipperse je Kawhi Leonard dosegel 41 točk, kar 30 že v prvem polčasu. Paul George je imel 29 točk in 12 skokov.   Dallas je vodil večino drugega polčasa, v zadnji četrtini po trojki Porzingisa že za 13 dvakrat pa se je domačim uspelo približati na 4 točke, vedno pa so Luka Dončić in soigralci našli odgovor ob pravem času. Dallas je izredno slabo metal proste mete, skupaj jih je zgrešil 11, na koncu pa je Josh Richardson vseeno zadel štiri zapored in ohranjal varno razdaljo. Tretja tekma bo v Dallasu, kjer bo gotovo bučna podpora s strani gledalcev, v noči na soboto.   Malce lažje dihajo pri aktualnih prvakih - na drugi tekmi v Phoenixu so izenačili serijo na 1:1, predvsem po zaslugi odlične igre Anthony Davisa in odločilnih koših LeBron Jamesa v zadnji četrtini, ki je tehtnico prevesila na stran moštva iz Los Angelesa. Davis je dosegel 34 točk, 10 skokov in 7 asistenc, Schroeder je prispeval 24 točk, razigran je bil predvsem v prvem polčasu. James je dosegel točko manj, imel pa je tudi 9 asistenc. Za Phoenix je Devin Booker dosegel 31 točk, Lakersi pa so ga ob koncu odlično zaustavili. Ayton je še na svoji drugi tekmi v končnici dosegel dvojnega dvojčka, 22 točk in 10 skokov. Chris Paul je lahko igral 23 minut, posledice poškodbe rame s prve tekme so še prehude, presedel je tudi celotno zadnjo četrtino. Brooklyn je dosegel še drugo zmago proti Bostonu. Že po prvi četrtini so imeli domačini 14 točk naskoka, ob polčasu 24, sredi tretje četrtine pa že 33. Nihče pri Brooklynu ni igral več kot 30 minut, Durant je dosegel 26 točk, 8 skokov in 5 asistenc, Joe Harris 25 točk, od tega 7 trojk, James Harden je dodal 20 točk. Za Boston je Marcus Smart dosegel 19 točk. Liga NBA, 25.5., končnica Boston - Brooklyn 108:130 (0:2) LA Lakers - Phoenix 109:102 (1:1) Dallas - LA Clippers 127:121 (2:0)