Velika pobjeda Želje u Bijeljini, Sarajevo kiksalo protiv Krupe

Već u trećoj minuti susreta Stevanović je ubacio u sredinu, ali Lendrić kasni da bi četiri minute poslije krilni fudbaler Željezničara šutirao, ali preko gola.

Fudbaleri Sarajeva u petom kolu Lige za prvaka Premijer lige BiH remizirali su sa Krupom odigravši samo 1:1 te su se na taj način “Bordo” momci vjerovatno oprostili od borbe za titulu.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prilika na utakmici. Iako je Sarajevo imalo terensku dominaciju, golman gostiju Kutić nije imao ozbiljnijeg posla u prvih 45 minuta igre.

Sarajevo je do vodstva stiglo u 50. minuti susreta. Čomor je u šesnaestercu srušio Crnkića, a Sivac je pokazao na bijelu tačku. S penala je bio siguran egzekutor Ahmetović, za kojeg je to bio prvi prvenstveni pogodak u proljetnom dijelu prvenstva. Ipak, samo pet minuta kasnije gosti su stigli do izjednačenja. Nakon kornera Koljić je pospremio loptu u mrežu Pavlovića za 1:1.

U 58. minuti susreta Sarajevo je ponovo moglo do vodstva. Crnkić je šutirao, Kutić odbio loptu, a Ahmetović je pokupio glavom odbijenu loptu, ali promašio je nemoguće te je sa svega pet-šest metara loptu poslao iznad prečke. U 60. minuti prijetio je Hebibović, ali Kutić je zaustavio njegov udarac. Pet minuta kasnije dobru priliku imala je Krupa, ali je Pavlović sjajnom intervencijom zaustavio njegov pokušaj.

Igrala se 71. minuta susreta kada je Crnkić iz dobre situacije šutirao pored gola. Do kraja susreta dva puta prijetio je rezervista Amer Bekić, ali nije bilo promjene rezultata, pa ja na kraju ostalo 1:1.

U petom kolu Lige za prvaka fudbaleri Željezničara su pobijedili bijeljinski Radnik rezultatom 0:1, a strijelac jedinog gola je bio Zajko Zeba, sredinom drugog dijela. Plavi sa Grbavice su se ovim trijumfom vratili na lidersku poziciju i sada imaju jedan bod više od drugoplasiranog Zrinjskog odnosno pet od trećeplasiranog Sarajeva.

U 14. minuti Vasić je loše šutirao iz dobre pozicije da bi u 28. minuti Stojanović šutirao poslije centaršuta Miroslava Stevanovića, ali je ostalo 0:0.

Poslije tačno pola sata igre domaći su tražili jedanaesterac zbog prekršaja Boccaccinija na Vasićem, ali sudija Paradžik nije pokazao na bijelu tačku da bi minutu poslije Marković pogodio stativu.

Najbolju šansu u prvom dijelu domaći su imali u 39. minuti susreta kada se Vasić sjajno oslobodio svojih čuvara i šutirao, ali lopta odlazi pored gola Lučića, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

U 57. minuti susreta velika šansa za domaće. Zeljković je ubacio loptu, a Obradović sa četiri metra nije uspio savladati Kjosevskog koji je sjajno reagovao da bi u 63. Đurić pogodio prečku gola Želje.

Svega dvije minute nakon toga, Željo dolazi u vodstvo. Stanić je sjajno proigrao Stevanovića koji je centrirao u sredinu, Lučić je dobro reagovao, ali na odbijenu loptu je natrčao Zeba i lijevom nogom doveo Plave u vodstvo.

Željo je ostao sa igračem manje u 68. minuti susreta budući da je Stanić dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Srećkovićem, a Radnik je četiri minute poslije mogao kazniti nesmotrenost univerzalca Želje, ali je Kjosevski dobro odbranio njegov udarac.

Igrala se 85. minuta susreta kada je Marković došao do jedne ”ničije” lopte, te je izašao oči u oči sa Lučićem, ali je otišao malo više na desnu stranu, te je odlična šansa za goste otišla u nepovrat.

U 89. minuti Beširović sjajno šutira iz slobodnjaka, ali Kjosevski odličnom paradom spašava Želju što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, te su Plavi slavili važnu gostujuću pobjedu.