Kvalifikacije za Euro 2017: BiH - Belgija 0:5

Belgijanke su nanijele drugi poraz izabranicama Samire Hurem, a naredni susret BiH igra sa Srbijom 25. novembra 2015. godine.

Treći meč kvalifikacija za EP 2017 ženska „A“ reprezentacija BiH odigrala je danas u Zenici protiv Belgije, a gošće su pobijedile rezultatom 0:5, piše bh. novinska agencija Patria.

Nakon utakmice selektorka Samira Hurem kazala je da je prvo poluvrijeme bilo odlično.

- Djevojke su igrale onako kako smo tražili od njih. Prvi gol smo primili sopstvenom greškom, jer ovo je ipak mlada ekipa. Kako je vrijeme odmicalo Belgija je pokazala kvalitet. U posljednjih petnaest minuta naše igračice su pale kondiciono, a protivnik je znao to da kazni.

Naše reprezentativke kvalifikacije nastavljaju 25. novembra kada će gostovati u Srbiji.

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Nikolina Dijaković, Amira Spahić, Marija Aleksić, Amela Fetahović (67. Aida Hadžić), Eldina Ahmić, Milena Nikolić, Alisa Spahić, Zerina Piskić, Amna Lihović (75. Merima Alibašić), Melisa Hasanbegović (81. Tatjana Stanić). Selektor: Samira Hurem.

Belgija: Justien Odeurs, Justien Odeurs, Elke Van Gorp, Cecile De Gernier, Sara Yuceil (79. Audrey Demoustier), Nicky Van Den Abbeele, Julie Biesmans (87. Silke Demeyere) , Davina Philtjens (83. Lorca van de Putte), Tessa Wullaert, Aline Zeler, Janice Cayman. Selektor: Ives Serneels.